3. místo pro Vilemínu Osičkovou ze 4. A v celostátním kole výtvarné a literární soutěže „Cestování s prarodiči“

Datum: 
Sobota, 16. Únor 2019 - 14:55

Když psali na podzim žáci 4. A slohové práce do soutěže „Cestování s prarodiči“, ještě netušili, že jeden z příběhů se probojuje až na 3. místo v celostátním kole. Soutěž pořádala Policie České republiky a téma bylo pro děti zajímavé, protože většina z nich tráví s prarodiči hodně času. Je to pro Vilemínku velký úspěch a moc jí gratulujeme! Příběh, který porotu tak zaujal, si můžete přečíst i vy.

                                                                                                          Mgr. Lucie Nováková

 

CESTOVÁNÍ   S PRARODIČI  –  Ztracená panenka ve vlaku

Byly Vánoce, několik dní po nich k nám přijela babička. Dali jsme jí dárky, co jí u nás nechal Ježíšek. Rozhodli jsme se jet k babičce, ale do auta jsme se nevešli, takže dva z nás museli jet vlakem. 

Jela jsem já a babička. Vzala jsem si s sebou svoji nejmilejší panenku, která se jmenovala Ema.  Ve vlaku jsem si Emu položila vedle sebe, najednou jsme se musely posunout o vagon dopředu. Vzala jsem si všechny věci, ale na Emičku jsem zapomněla. Zjistila jsem to až ve druhém vagonu a dala jsem se do pláče. Babička mě utěšovala. Jely jsme z Mikulova přes Březí, Dobré Pole, Hrušovany, Božice až do Hodonic.

Musely jsme vystoupit a pan průvodčí viděl, že mám zaslzené oči. Zeptal se, co se stalo a babička mu odpověděla, že jsem ztratila panenku. Pan průvodčí odpověděl, že se s tím bohužel nedá nic dělat, ale že našel jednu panenku v odpojeném vagonu, jestli náhodou není moje. Byla to ona, moje Ema. V tom okamžiku jsem byla nejšťastnější na světě.  Moc jsem mu děkovala, pak jsme vystoupily a šly pěšky domů.

Uslyšela jsem tetu a strejdu. Šli nám naproti. Všichni jsme přišli k babičce, kde se nás ptali, jaká byla cesta. Povyprávěla jsem jim, jak jsem ztratila Emu a že pan průvodčí ji našel v jiném vagonu.

Najednou zazvonil zvoneček, křičeli jsme s bratrem "Ježíšek, Ježíšek!" Babička nám rozdala dárky, které tu pro nás Ježíšek nechal. Bylo velké štěstí, že jsem Emu znovu našla, protože Ježíšek mně u babičky pod stromečkem nechal postýlku pro panenku, polštářek a peřinku. U tety sedačku pro panenku. Já však podezřívám Ježíška, že panu průvodčímu Emičku strčil do kapsy, protože o Vánocích by nikdo neměl být smutný.

                                                                                                           Vilemína Osičková, 4. A