Dětský badmintonový turnaj ve Velkých Pavlovicích

Datum:
Sobota, 25. Květen 2013 - 7:45

V sobotu 25. 5. 2013 uskutečnilo SVČ Velké Pavlovice v tělocvičně ve Velkých Pavlovicích badmintonový turnaj pro děti. Zúčastnilo se 28 hráčů z Velkých Pavlovic, Hustopečí, Břeclavi a Brna. Přihlásit se mohli všichni začátečníci a mírně pokročilí. Hráči byli rozděleni do věkových skupin a na chlapce a dívky. Po odehrání základních skupin se sehráli finálové zápasy o pořadí.

Pěti hodinový maratón badmintonových dvojher  se neobešel bez ostrých výměn, ale i slz zklamání.

Pro všechny byla připravená odměna ve formě sladkostí a diplomu. A děti si sportovní klání užívaly. Pro některé byl turnaj první soutěžní zkušeností a jiní již měli pár turnajů za sebou.

Velkopavlovičtí badmintonisté nastoupili v sestavě Hana Bálková, Petr Dostoupil, Matěj Červenka, Martin Huslík, Matěj Kocmánek, Valerie Juřičková a Sabina Hájková, získali na turnaji i dvě stříbrné medaile.

Na první příčky v kategorii nejmladších hráčů dosáhli Marek Skoupý z Brna a Martina Ševčíková z Hustopečí, v kategorii starších dívek pak zvítězila Barbora Korábová z Hustopečí a za starší chlapce se na stupně vítězů postavil Jáchym Müller z Brna.