Mladí badmintonisté v Praze - velký úspěch Elišky Konečné

Datum:
Čtvrtek, 25. Květen 2017 - 13:55

O víkendu 20.-21.května 2017 se vydalo 6 hráčů z velkopavlovického badmintonového oddílu do Prahy na dvoudenní turnaj Radotín Cup 2017, kterého se zúčastnilo nejméně 150 hráčů z celé ČR a slovenské Bratislavy.  Vyjíždělo se již v pátek odpoledne. V sobotu se hrály sudé kategorie, v neděli následně singly v lichých kategoriích do 15 let.

V šestičlenné sestavě pavlovických badmintonistů: Samuel Horák, Viktor Fůkal, Jakub Herzán, Martin Huslík, Anička Drápalová a Eliška Konečná  jsme se přidali k našim družebním spoluhráčům z BS Brno, se kterými jsme hráli pod jedním praporem a také společně celý víkend ve skvělé atmosféře strávili.

Turnaj probíhal ve velké sportovní hale s devíti kurty. Jednalo se již o šestý ročník tohoto celostátního turnaje mládeže a organizátoři měli vše skvěle zvládnuto a pod kontrolou.

V sobotních utkáních postoupili hned čtyři naši hráči ze základních skupin do finálních pavouků. V kategorii U14 postoupili Eliška a Jakub z prvních míst bez jediné prohry, díky čemuž byli nasazeni až ve druhém kole pavouka. Jakub bohužel tento svůj zápas prohrál a nepostoupil  do finálové čtyřky. V následném boji o pořadí však zvítězil a skončil celkově na skvělém pátém místě. Eliška se po perném zápase probojovala až do finále, kde však podlehla hráčce z Nejdku a skončila na druhém místě. Eliščina stříbrná medaile na tak velkém turnaji je pro nás velký úspěch. A úspěchem pro nás také bylo, že všichni hráči z Velkých Pavlovic v sobotních sudých kategoriích skončili umístnění do jedenáctého místa.

V neděli, po přespání v radotínské sokolovně, jsme se vrátili do sportovní haly a znovu začali maratón badmintonových dvouher.  Ze základních skupin postoupili opět Jakub s Eliškou a Samuelem. Zde se nám však nedařilo jako v prvním herním dnu a na medaile jsme nedosáhli. Díky odjezdu zpátečního spoje  jsme museli poslední zápasy , které se hrály až po 17. hodině, již skrečovat. Nejlépe si vedla opět Eliška, která skončila v kategorii U15 na pátém místě. Samuel v kategorii U11 skončil šestý. Jakub, který sehrál skvělý zápas s vítězem turnaje, kterého však nedokázal překonat, skončil nakonec v nejpočetnější kategorii U13 devátý. Ostatní se do první desítky již nevešli.

Všichni si skvělý víkend užili a taky si odvezli řadu cenných zkušeností a věřím, že i novou motivaci do další práce.  Děkuji za vzornou reprezentaci všem našim mladým hráčům. Také děkujeme manželům Chovancovým z Brna, kteří celou jihomoravskou výpravu do Prahy řídili a skvěle zorganizovali.

Pro Elišku velká gratulace ke stříbrné!!

Celý turnaj byl přenášen živě na Youtube. Na tento přenos ze čtyř kamer se můžete podívat zpětně zde: https://www.youtube.com/channel/UCp5PUTpm_p362_758q6i23g