6. B - Návštěva Šlechtitelské stanice vinařské

Datum: 
Středa, 27. Červen 2018 - 20:55

Poslední dny před prázdninami si naši žáci užili ve škole i v přírodě plnými doušky. Jako třídní učitelé jsme s nimi mohli prožít skvělé dny – plné her, písniček i času stráveného v přírodě.

Dnešní předposlední školní den naší třídě připravila maminka „naší“ Natálky Štrajtové nečekané zpestření, zařídila nám prohlídku výrobní haly Šlechtitelské stanice vinařské, která spolu s Vinařským penzionem André patří manželům Poliakovým a krášlí okrajovou část naší obce.

 Jelikož každému pravému Pavlovčákovi i Pavlovčance již od útlého dětství proudí v žilách vinný mok, děti byly z návštěvy vinařství nadšené. Zdejší sklepmistr pan Libor Jestřáb nám vysvětlil způsob štěpování vinné révy, výroby vína a lahvování. Potěšen byl setkáním s „naším“ Honzou Havlíkem, vnukem pana Havlíka, který vyšlechtil právě v této šlechtitelské stanici odrůdu Agni. Nakonec jsme byli obdarováni výborným vinným moštem, kterým si ještě zítra společně ve třídě připijeme na konec školního roku a začátek dlouho očekávaných letních prázdnin.

                                                                                                      Mgr. Martina Dobrucká