Adaptační pobyt žáků šestých tříd

Datum: 
Pátek, 27. Září 2013 - 8:00

 Žáci šestých ročníků strávili tři dny plné pohody na adaptačním pobytu v rekreačním zařízení „ DRAK „ u Křižanova . Cílem tohoto pobytu bylo stmelit nově vznikající kolektiv  dětí, které přišly  do základní školy z různých škol a prostředí.

 Cesta tohoto našeho malého výletu začala u školy, kde si dalo v pondělí sraz celkem 26 žáků a dvě paní učitelky. Po nezbytném vydání posledních pokynů jsme se vydali na vlakovou zastávku a tak začala naše cesta do Křižanova. Cesta uběhla bez vážných komplikací a po jedenácté hodině nás přivítala  nádražní cedulka hlásající cíl naší cesty – Křižanov. Další přesun byl již pěšky , ale ten jsme zvládli velmi dobře. Pan správce nám batohy z nádraží odvezl autem, a proto nám cesta rychle ubíhala.

Po příchodu do rekreačního střediska DRAK, které je situováno v malebném prostředí lesů, rybníků a překrásné přírody, následovalo rozdělení do pokojů .Po malé pauze už nám začal program, při kterém  jsme si měli ověřit, jací jsme a jak se umíme chovat k ostatním spolužákům ve třídě. Již první hra „ kolíček „ tomu napomohla. Zbavit se nepozorovaně kolíčku, to byl pro některé  tvrdý oříšek. Během hry jsme si prohlédli okolí celého zařízení  a přesunuli se do klubovny. Zde pokračoval náš pondělní program formou poznávacích her..

 Úterní dopoledne bylo ve znamení pracovních skupin v jídelně . Odpolední část byla věnována mapování okolí spojené s menší pěší tůrou do lesa. Zde jsme se učili,jak se máme  chovat v přírodě. Odměnou nám byl malý úlovek v podobě krásných hřibů, za kterých jsme měli radost. Takové  u nás doopravdy nerostou. Druhá část dne  byla věnována sportovním akcím na hřišti a po večeři jsme se přesunuli do klubovny. Zde proběhlo zhodnocení celého dne a na závěr jsme si zahráli několik improvizačních her z Partičky.

 Středa – poslední den – byl věnován celkové rekapitulaci našeho pobytu, závěrečným hrám a potom už jen balení a odchodu na  vlakové nádraží.Tři dny uběhly  jako voda,mnozí z nás by si pobyt prodloužili  i na celý týden, ale nedá se nic dělat,  výlet končí. Tak třeba zase na konci školního  roku na nějakém nashledanou.

                                                                   Žáci 6. A a B