Adaptační pobyt žáků šestých tříd

Datum: 
Středa, 16. Září 2015 - 11:10
Žáci šestých tříd strávili dva dny plné pohody na adaptačním pobytu v rekreačním zařízení Čermák Sloup u Macochy. Cílem tohoto pobytu bylo stmelit nově vznikající kolektiv dětí, které přišly do základní školy  z různých škol a prostředí.
 Cesta tohoto  našeho výletu začala na vlakovém nádraží v Bořeticích , v Pavlovicích i v Zaječí, kde si dalo sraz celkem 38 žáků a 3 vyučující. Tak začala naše cesta do Sloupu. Uběhla bez vážných komplikací a po deváté hodině jsme již byli na místě .Další přesun byl již pěšky, ale ten jsme zvládli velmi dobře.
 Po příchodu do rekreačního zařízení , které je situováno do krásného prostředí lesů , následovalo rozdělení do pokojů.Po malé pauze už nám začal program, při kterém jsme si měli ověřit, jací jsme a jak se umíme chovat k ostatním spolužákům ve třídě. Následoval i blok sportovních her na umělé trávě. Nejoblíbenější hrou se kupodivu stala vybíjená . Po večeři byla připravena stezka odvahy v přilehlém lese. Bouřka nám však zkazila naše plány a panu učiteli připravenou trasu .
Úterní dopoledne bylo ve znamení Partičky, kterou známe z televizních vysílání .Druhým blokem byly sportovní hry, po velmi dobrém obědě následovalo předání pokojů a odjezd směr domov.Proběhlo i krátké zhodnocení celého našeho pobytu.
 Dva dny uběhly jako voda, mnozí z nás by si pobyt prodloužili i na celý týden.Nedá se nic dělat, výlet končí a my musíme zpět do školy. 
   Ing. Lenka Bukovská