Advetní zájezd do Maďarska - do termálních lázní GYOR

Datum: 
Pondělí, 3. Prosinec 2012 - 12:50

Gyor , toto pestré a barevné město situavané na půli cesty mezi Vídní a Budapeští nabízí širokou paletu architektonických , kulturních a přírodních pokladů. Jestli je to biskupská katedrála, nebo nejstarší Obytná věž ze 13.st ,či Archa úmluvy. Právě sem směřoval již druhý advetní zájezd pořádaný střediskem volného času. Celkem 49 zde strávilo sluncem zalitý den. Po příjezdu jsme si prohlédli historickou část 
města s malebnými uličkama , malými obchůdky a vánočním jarmarkem na náměstí.Sluníčko sice svítuílo, ale vzduch byl mrazivý. A tak po prohlídce města přišla všem vhod návštěva termálních lázní. Zdejší termální a zážitkové lázně byly otevřeny v říjnu roku 2003. Alkalycké, hydrogen- uhličitanová, teplá voda s vyšším obsahem jodidu tryská z hloubky 2000 metrů. Laázně disponují 3 termálními a 5 zážitkovými bazényy, 2 tobogány pro nejmenší, dětský bazén. Každý si zde našel to svoje a myslím si ,že spojený, odpočinutý opouštěl toto místo.

A co nás ček příště? Poslední advetní zájezd do Bratislavy, aneb návštěva u sousedů tentokrát v neděli 9.12.2012. A potom už přijde Ježíšek, pokud jste byli hodní.

Lenka Bukovská