ANGLICKÁ ŠKOLNÍ DRUŽINA

Datum: 
Čtvrtek, 3. Říjen 2013 - 7:55

Tak jako loni i letos je na škole oddělení anglické školní družiny. V letošním roce je plně obsazeno prvňáčky a druháčky v počtu 25. Bohužel jsme nemohli uspokojit všechny děti, které měly zájem tuto družinu navštěvovat, protože nám to kapacita družiny nedovolila. Družina začíná po čtvrté vyučovací hodině a žáci docházejí do družiny po ukončení jejich vyučování bez ohledu na to, zda mají čtyři nebo pět vyučovacích hodin. Na oběd chodíme společně, výjimku tvoří dny, kdy druháci mají pět hodin       a odcházejí na oběd samostatně.

Na dětech jde poznat, že angličtina se jim nenápadně dostává pod kůži i mimo školu. Většina našich prvňáčků zná více jak deset anglických slovíček. Stejně jako v předešlém roce se děti budou s jazykem seznamovat hravou formou v podobě písniček, básniček spojených s pohybem popřípadě s výtvarným ztvárněním.

Společně jsme se zapojili do projektového dne Dary jižní Moravy a naučili jsme se básničky a písničky s ovocnou tematikou a doplnily je výtvarnými díly, které jsou k vidění v budově naší základní školy. Naši malí „angličánci“ velmi rádi tvoří společně i samostatně, a proto zahrnuji do své práce s nimi        i skupinovou práci.

V měsíci říjnu nás čeká náročná příprava na Halloweenskou party, kde děti svým rodičům a známým předvedou, jak moc šikovné jsou. Už nyní se těšíme.