Badmintonisté ze SVČ znovu v Praze

Datum: 
Neděle, 22. Duben 2018 - 20:25

Již podruhé se mladí badmintonisté ze ZŠ Velké Pavlovice vydali do Radotína na jeden z největších badmintonových turnajů pro mládež v České republice - Radotín Cup 2018. Ve dvou hracích dnech se zde sešlo 250 účastníků z celé ČR, bojujících o každý vítězný míček.

Pavlovičtí měli na co navazovat, vždyť loni přivezli z Prahy stříbrnou medaili. Do Radotína se skupinka vypravila již v pátek odpoledne. V sobotu se hrály liché kategorie, v neděli následně kategorie sudé. Takže každý z účastníků tak mohl odehrát za víkend dvě kategorie. Singlové klání započalo vždy v ranních hodinách a končilo v podvečer.

S postupem ze základních skupin měli badmintonisté z Pavlovic v obou dnech padesátiprocentní úspěšnost. Bylo to možná podceněním situace, že každý míček je důležitý. V následném pavouku to také znamenalo částečně smůlu na los, neboť nikdo nepostupoval z prvního místa a to určovalo těžké soupeře, přes které museli následně přejít. Nejvýše tak vystoupal v U14 Jakub Herzán, kterého v obou dnech vyřadil celkový vítěz, a v mladších U12 Samuel Horák. Oba skončili ve svých kategoriích na velmi pěkných pátých místech. Semifinálové zápasy nám tedy tentokrát unikly, ale když vezmeme v úvahu počet zúčastněných v každé kategorii, můžeme mluvit o dobrém umístění.

Všichni sehráli každý den několik zápasů a ukázali, že umí zabojovat. Turnaj také každému odhalil nedostatky, na kterých do budoucna musí zapracovat.  Domů se výprava vrátila v neděli v nočních hodinách. Další turnaje čekají mladé badmintonisty v květnu v Brně a v Podivíně.

Kompletní výsledky najdete zde:
https://www.dropbox.com/sh/0udft4xcpd6xekm/AADiyGzrG4qJXOj66-0Mpq8ma?dl=0

Reportáž ČT, která proběhla o turnaji ve zprávách zde:
http://www.ceskatelevize.cz/sport/ostatni/reportaze/372857-detskeho-badmintoveho-turnaje-radotincupu-se-zucastnilo-dve-ste-padesat-malych-sportovcu/?page=2