Badmintonový den ve Velkých Pavlovicích

Datum: 
Úterý, 6. Prosinec 2016 - 15:50

V sobotu 3.12.2016 se uskutečnil v tělocvičně ve Velkých Pavlovicích žákovský badmintonový turnaj, který se konal souběžně s akcí „Den otevřených dveří“ na základní škole. Turnaje se zúčastnilo 56 hráčů, kteří sehráli v úžasné atmosféře plné tělocvičny osmihodinový soubor vzájemných duelů. Turnaje se zúčastnili mladí badmintonisté z Velkých Pavlovic, Hustopečí, Židlochovic, Podolí, Růžďky a z několika brněnských klubů. Tento turnaj singlů pořádající Středisko volného času při ZŠ Velké Pavlovice určilo především pro začínající a mírně pokročilé hráče. Hráči byli rozděleni do tří věkových kategorií a sehráli v systému tzv. “švýcar“ celkem pět kol.

Den badmintonových dvojher začal již v devět hodin ráno a určitě předvedl urputné duely s pěknými výměnami. Velmi vyrovnané výsledky se stávaly pro někoho radostnějšími - pro někoho méně. Pro všechny účastníky to byl den plný sportu, výkonu a napětí. Den, který se následně „rozuzlil“ v konečné výsledky. Na vyhodnocení tu byla připravená odměna ve formě drobných cen a diplomů. Vítězům byly předány, za velkých ovací publika, poháry a medaile. Dvě zlaté medaile tak putovaly do Židlochovic a čtyři zlaté do Brna. 

A jak se dařilo domácím? Velkopavlovičtí badmintonisté nastoupili v početné sestavě jedenácti badmintonistů. Tradiční sestava ve starší kategorii U13, kterou tvořili Anička Drápalová, Martin Huslík a Jakub Herzán, byla doplněna o Jakuba Cedivodu a dva turnajové nováčky Emu Průdkovou a Matěje Prokeše. O vůbec první turnaj se také jednalo pro domácí sestavu v kategorii U11: Lucii Dostálovou, Petra Hádlíka a Alexandra Babiče. Všichni nováčci si vedli velmi dobře a vezmeme-li v úvahu, že s badmintonem začali teprve v říjnu, patří jim velká pochvala. Samuel Horák, Michal Huslík a Viktor Fůkal pak vytvořili trojici nejmladších hráčů pro kategorii U9. 

V domácím prostředí získali velkopavlovičtí dvě stříbrné medaile, což může být bráno částečně jako náplast za méně vydařenou podzimní sezónou. Velká gratulace patří Jakubu Herzánovi a Samuelu Horákovi, kteří si stříbrné medaile v singlech vybojovali.

Chtěli bychom poděkovat touto cestou všem, kteří se nějakou měrou o tento turnaj zasloužili - od vedení školy, přes sponzory: V&M Zborovský a Berendsen, až po rodiče, kteří nám s turnajem pomáhali… Takže díkJ  Děkujeme všem hráčům za účast, ale také divákům, kterých se tentokrát sešlo v tělocvičně opravdu hodně. A všem ostatním, kteří zaváhali, chceme vzkázat: „Přijďte příště mezi nás!“.

Turnajem jsme uzavřeli sezónu. Teď nás čeká v sobotu již „tradiční“ vánoční besídka, na kterou přizveme do tělocvičny také rodiče, aby si vyzkoušeli sport, který jejich děti dělají. Ve vánočním duchu sehrají sestavené týmy z dětí a rodičů badmintonová přátelská klání ve čtyřhrách.  

Velké Pavlovice 3.12.2016 – pětice nejlepších v jednotlivých kategoriích:

U13 dívky: 

1. Krulová Lucie (VSK VUT Brno)

2. Giňová Nikola (Sokol Židlochovice)

3. Skýpalová Natálie (TJ Sokol Růžďka)

4. Nejedlíková Barbora (Sokol Židlochovice)

5. Davídková Kateřina (BS Brno)

U13 chlapci:

1. Vrbka Tomáš (Sokol Židlochovice)

2. Herzán Jakub (SVČ Velké Pavlovice)

3. Rauš Filip (Sokol Židlochovice)

4. Bauer Vojtěch (BS Brno)

5. Juřica Patrik (BS Brno)

U11 dívky:

1. Trötzmüllerová Gabriela (FSpS MU Brno)

2. Kynclová Silvie (SK Podolí)

3. Vozdecká Monika (TJ Agrostav Hustopeče)

4. Doubková Veronika (BS Brno)

5. Vlašáková Karolína (BS Brno)

U11 chlapci:

1. Hrazdíra Patrik (Sokol Židlochovice)

2. Havlíček Michael (BS Brno)

3. Horák Max (SK Podolí)

4. Fuchs Marek (BS Brno)

5. Melcher Patrik (SK Podolí)

U9:

1. Derka Jan (BADMINTON FSpS MU)

2. Horák Samuel (SVČ Velké Pavlovice)

3. Fiala David (BS Brno)

4. Vodáková Barbora (BS Brno)

5. Fůkal Viktor (SVČ Velké Pavlovice)