Budu školákem - zápis do 1. ročníku

Datum: 
Úterý, 12. Duben 2022 - 15:45

Ve čtvrtek 7. dubna 2022 jsme v Základní škole ve Velkých Pavlovicích přivítali budoucí prvňáčky. V minulých dvou letech pandemie koronaviru mnoho dětí a jejich rodičů o tento velký zážitek připravila, protože zápis musel proběhnout bez vlastní účasti předškoláků.

Letos se při „opravdovém“ zápisu sešly děti s rodiči a vyučujícími ve slavnostně vyzdobených třídách 1. stupně. Tradičně přijaly pozvání i paní učitelky z mateřské školy a paní ředitelka.

Odpoledne proběhlo v příjemné a milé atmosféře. Děti se seznámily se školním prostředím, ukázaly, co už umí a dovedou. Hravou formou poznávaly zvířátka, barvy, malovaly obrázek, zpívaly a procvičovaly jazýček při rozhovoru s paní učitelkou. Vyzkoušely si i počítání a poznávání geometrických tvarů. Za svou snahu dostaly drobné dárky. 

Rodičům na jejich dotazy odpovídal ředitel školy Mgr. M. Rilák a zkušení pedagogové, kteří jim doporučili ověřené postupy nebo předali potřebné kontakty. 

Věříme, že si děti z tohoto prvního setkání se školou odnesly pěkné zážitky a těší se na školu stejně, jako my se těšíme na ně.

Všem nastávajícím školákům přejeme, aby vstup do první třídy byl šťastným krokem v jejich životě.

                                                                Za kolektiv vyučujících Mgr. Eva Drienková