Cesta za sněhem – lyžařský výcvikový kurz 7. ročníků

Datum: 
Neděle, 9. Únor 2020 - 18:30

Lyžařský výcvikový kurz je akcí, na kterou se vzpomíná po letech. V neděli 7. února začal ten náš, žáků 7. ročníků základní školy. Počasí vypadalo jarně, ale ke škole přicházeli žáci s objemnými batohy a s lyžemi. Naložit autobus, zamávat rodičům a už se vyráželo za sněhem.

Čenkovice nás přivítaly skoro jarním počasím. Sníh byl pouze v pásech na sjezdovkách. Naše první seznamování s ním začalo ihned odpoledne, po rozdělení do družstev. První a druhé družstvo se vydalo na vlek, třetí pod sjezdovku nacvičit první pozice na lyžích. Ve výcviku se mělo pokračovat druhý den, ale počasí nám vše zhatilo. Od ráno pršelo, a tak jsme dopoledne strávili v hotelu turnajem ve stolním tenise a dalšími společenskými hrami. Odpoledne proběhla beseda s členem Horské služby Čenkovice.

Další dny se počasí změnilo jak mávnutím kouzelného proutku. Začalo sněžit, zelené louky se pokryly sněhem a ze sjezdovek zmizely hnědé skvrny. Vše se pokrylo bílou čepicí a krajina se změnila. Konečně to venku vypadalo jak na horách. Všechna družstva začala jezdit na vlecích a zdokonalovat se. Sem tam nám naše snažení překazila hustá mlha.

Týden uběhl jako voda a nás v pátek čekalo balení a svážení věcí dolů na parkoviště, kde na nás čekal autobus. Ještě uplácat kouli ze sněhu, hodit ji po kamarádovi a už se vyráželo směr domů. Tak zase za rok a díky, snížku, bylo to super.

Ing. Lenka Bukovská a kolektiv pedagogů