Co budeme letos sbírat?

Datum: 
Úterý, 6. Říjen 2020 - 19:45

V naší škole je již několikaletou tradicí zapojovat se do řady sběrových aktivit. Podle délky trvání je můžeme představit asi takto:

  1. Sběr starého papíru – probíhá na naší škole každý druhý měsíc. První kolo ve sběrové soutěži startuje v září a další jsou potom v měsíci listopadu, lednu, březnu a poslední kolo je v květnu. A o co se soutěží? Nejlepší sběrači v každém kole jsou odměněni kornoutem oříšků. Tři nejlepší třídní kolektivy na každém stupni školy jsou na konci soutěže odměněny finanční částkou. A potom už záleží na kolektivu třídy, na co vyhrané peníze využije.
  2. Sběr pet víček – v této sběrové aktivitě pokračujeme již několik let.
  3. Sběr pomerančové kůry – tuto surovinu sbíráme v zimních měsících, kdy je jí dostatek. Kůru vybíráme pouze dobře usušenou, bez plísně.
  4. Sběr plechovek od nápojů – tuto surovinu odebírají sběrné suroviny teprve dva roky, a tak jsme si řekli, proč nezkusit něco nového. I toto sbírání má mezi žáky úspěch.

Získané finanční prostředky z těchto aktivit soustřeďuje DOMINO - spolek rodičů a přátel ZŠ Velké Pavlovice a vrací je zpět žákům v podobě financování různých aktivit dle stanoveného ročního rozpočtu.

                                                                       Ing. Lenka Bukovská -  vedoucí SVČ