Den dětí

Datum: 
Pátek, 8. Červen 2018 - 8:15

Záchrana tonoucího, resuscitace osoby v bezvědomí a vlastní bezpečnost, to byla témata letošního Dne dětí v naší ZŠ.

V pátek 1. 6. 2018 v 8,30 hodin na Sbor dobrovolných hasičů Velké Pavlovice směřuje oznámení žáka 5. třídy ZŠ o tom, že se v rybníce topí neznámý muž. Během čtyř minut se rozjíždí společná záchranná akce hasičů, Policie ČR, Městské policie a zdravotnice.  Muže se za velkého potlesku dětí zdárně podařilo zachránit a oživit.

Následně si všechny děti mohly prohlédnout hasičské i policejní vozy, samy si vyzkoušet postupy dopravní policie při řízení dopravy, kontrole řidiče i dopravní nehodě, oživovaly člověka v bezvědomí, prováděly masáž srdce a také se seznámily s náročnou prací městských strážníků.

I mladí hasiči z řad žáků ZŠ předvedli své umění a ukázali svým spolužákům útok na terč. Vzápětí si každý, kdo chtěl, mohl tuto činnost sám vyzkoušet. Za velmi horkého počasí, které ten den panovalo, bylo velmi příjemné ochladit se stříkající vodou.

V neposlední řadě si pro děti připravili sportovní soutěž žáci 8. třídy.

Velké poděkování patří MěÚ V. Pavlovice, SDH V. Pavlovice, Městské policii V. Pavlovice, Policii ČR, Rybářskému svazu a všem, kteří přispěli ke zdárnému průběhu akce.

                                                                                             Mgr. D. Šmídová