Dětský badmintonový turnaj ve Velkých Pavlovicích

Datum: 
Pondělí, 19. Květen 2014 - 9:40

V sobotu 17. 5. 2014 se uskutečnil v tělocvičně ve Velkých Pavlovicích badmintonový turnaj pro děti. Zúčastnilo se 38 hráčů z Velkých Pavlovic, Hustopečí, Jihlavy, Břeclavi a Brna. Jednalo se již o druhý ročník květnového turnaje pořádaného Střediskem volného času při ZŠ Velké Pavlovice určeného spíše pro začínající a mírně pokročilé hráče do patnácti let. Hráči byli rozděleni, částečně také podle výkonnostních kritérií, do skupin na mladší a starší žáky. Po odehrání základních skupin se následně sehrál finálový pavouk se zápasy o pořadí.

Osmi hodinový maratón badmintonových dvojher předvedl urputné duely s pěknými výměnami a občas i velmi vyrovnanými výsledky. Pro všechny byla připravená odměna ve formě malých cen a diplomů. Vítězové získali pohár a medaile. Děti si sportovní klání užívaly.

Velkopavlovičtí badmintonisté nastoupili na turnaj v sestavě Anna Drápalová, Hana Bálková, Eliška Konečná, Barbora Jurenová, Kateřina Stehlíková, Valerie Juřičková, Petr Dostoupil, Matěj Červenka, Martin Huslík a Jakub Herzán. V domácím prostředí získali jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili.

Na první příčky v kategorii mladších žáků dosáhli Natalie Zimolková z Hustopečí a domácí Martin Huslík. Obě kategorie starších žáků pak ovládla Jihlava, kdy v dívkách zvítězila Adéla Zachová  a za starší chlapce se na stupně vítězů postavil Vojta Poříz. 

Již příští sobotu (24.5) čeká mladé badmintonisty obdobné klání v Hustopečích na turnaji, který pořádá tamní oddíl badmintonu.

Velké Pavlovice 17.5.2014 - první příčky v jednotlivých kategoriích:

Mladší dívky:
1. Zimolková Natalie (Hustopeče)
2. Drápalová Anna (Velké Pavlovice)
3. Kneblová Simona (Hustopeče)
4. Kneblová Zuzana (Hustopeče)
5. Konečná Eliška (Velké Pavlovice)

 

Mladší chlapci:
1. Huslík Martin (Velké Pavlovice)
2. Staněk Jakub (Břeclav)
3. Kurdějovský Lukáš (BS Brno)
4. Herzán Jakub (Velké Pavlovice)
5. Červenka Matěj (Velké Pavlovice)

 

Starší dívky:
1. Zachová Adéla (Jihlava)
2. Chamrádová Linda (BS Brno)
3. Fraňková Andrea (Hustopeče)
4. Juřičková Valerie (Velké Pavlovice)
5. Kubová Nikola (BS Brno)

 

Starší chlapci:
1. Poříz Vojtěch (Jihlava)
2. Zelinka Dominik (Brno)
3. Zacha Stanislav (Jihlava)
4. Müller Jáchym (BS Brno)
5. Pleskač Tobiáš (Jihlava)