Deváťáci v Praze

Datum: 
Čtvrtek, 16. Květen 2013 - 9:15

Celkem 25 žáků devátých tříd Základní školy Velké Pavlovice se vydalo poznat  krásy našeho hlavního města v rámci školního dvoudenního výletu.Putování začalo již o půl šesté ráno na vlakové zastávce .Pro některé to byl velmi brzký čas a tak se po cestě snažili ztracený spánek dohnat.Tříhodinová jízda z Brna jim k tomu postačila.

 Po příjezdu do Prahy bylo prvním cílem najít ubytovnu na Karlíně, odložit zavazadla a vydat se do města. Vše se znárně podařilo a byl vydán povel vpřed. Nejdříve jsme se metrem přesunuli na Malostranské náměstí a odtud po schodech vystoupali na první nádvoří Pražského hradu. Podařilo se nám stihnout střídání hradní stráže ve dvanáct hodin. Toto střídání je zajímavé tím, že je doprovázeno hudbou posádkové kapely .Poté naše cesta pokračovala na bzrcadlové bludiště na Petříně, kde byli mnozí překvapení  jak vypadají v různých zrcadlech- malí, velcí, zlomení, zakřivení. Další bodem pěšího putování byla Malá strana, Karlův most , Staroměstské náměstí a přilehlé uličky.

 Tím byl úterní program vyčerpán 

    Druhý den začal snídaní, kterou si sám každý připravil z vlastních zásob a odjezdem na Letnou. Zde jsme navštívili technické muzeum. Velké, prostorné sály plné starých, ale krásných aut, motorek či byciklů zaujaly nejen kluky, ale i holky. Po téměř dvouhodinové prohlídce jsme se přesunuli na Náměstí republiky a odtud pěšky na Václavské náměstí. Zde byl dán rozchod na doplnění zásob  do vlaku. Vzhledem k tomu, že právě probíhala akce - sluníčkový den.- byl v dolní části Václavského náměstí kulturní program se známými herci a zpěváky. Takže mnozí z nás se vyfotili se Zdeňkem Troškou, Jáchymem Krausem či s Martinem Zounarem.

 Výlet skončil, hurá domů .