Emma míří na olympiádu

Datum: 
Čtvrtek, 23. Červen 2022 - 12:35

Když mi paní učitelka Doležalová na konci loňského školního roku říkala, že Emma (Mwanyolo, VIII. A) by měla začít dělat atletiku a určitě jí jednou budeme fandit na olympiádě, tak ani jedna z nás netušila, že se to stane tak brzy.

I když je Emma v hustopečském atletickém oddílu teprve od září, tak sbírá řadu úspěchů v běhu i skoku do dálky. A její rychlé nohy ji katapultovaly až k nominaci na Olympiádu dětí a mládeže, která se uskuteční od 26. do 30. června v Olomouci. Jedná se o republikovou soutěž krajských výprav, která je určena mladým sportovcům ve věku od dvanácti do šestnácti let. Emma bude reprezentovat Jihomoravský kraj v kategorii starších žákyň v běhu na 60 m a také bude bojovat ve štafetě na 4x60 m. Už jenom nominace je obrovským úspěchem a může být také odrazovým můstkem k dalším úspěchům a třeba i do velkého světa olympioniků.

Všichni, kteří byste chtěli Emmě fandit, můžete její vystoupení sledovat na Čt sport nebo na webu olympijského týmu (www.olympijskytym.cz – ODM 2022). Držme palce v úterý 28. 6., kdy proběhnou rozběhy starších žákyň na 60 m v 10:40 hodin. Ve čtvrtek 30. 6. ve 12:15 proběhnout štafety 4 x 60 m starších žákyň.

„Emmo, pro nás už jsi vítězkou!“

                                                                                            Mgr. Veronika Prokešová a třída VIII. A