Exkurze devátých ročníků

Datum: 
Středa, 29. Září 2021 - 19:00

Ve čtvrtek 23. 9. 2021 se žáci 9. ročníků naší školy zúčastnili zajímavé akce s názvem Řemeslo má zlaté dno, která se uskutečnila v rámci projektu Místního akčního plánu vzdělávání Hustopečsko.

Deváťáci spolu se svými pedagogy navštívili firmu Blanář Nábytek, a. s. v Brumovicích, která je největším výrobcem lehacího nábytku v ČR. Zde jim byla umožněna prohlídka areálu firmy, jejíž součástí byla i krátká beseda se zástupci Městské střední odborné školy Klobouky u Brna. Firma Blanář Nábytek, a.s. zajišťuje již řadu let nejenom praktickou výuku žáků čtyřletého maturitního oboru Nábytkářství, ale zároveň také poskytuje možnost pracovního uplatnění absolventům po úspěšném absolvování školy. Vážným zájemcům o práci nabízí tato firma také motivační program formou měsíčního stipendia během studia.

Cest, jak si vybrat své budoucí povolání, je mnoho. Každý vybírá možná trochu jinak, ale všichni potřebují dostatek spolehlivých informací, aby je mohli správně vyhodnotit a úspěšně se rozhodnout. Tato akce byla určitě jednou z mnoha možností, v níž mohli naši deváťáci potřebné informace získat.

                                                        Mgr. Taťána Hanzálková, výchovná poradkyně