Jednodenní badmintonové soustředění SVČ Velké Pavlovice

Datum: 
Sobota, 8. Duben 2017 - 9:15

V sobotu na „Apríla“ jsme uspořádali v pavlovické hale celodenní soustředění. Pod taktovkou trenéra Mgr. Tomáše Vovse se tohoto jednodenního campu s wellnessem zúčastnil výběr 16 dětí z Velkých Pavlovic a Brna. Program byl zahájen v ranních hodinách teambuildingem na rozvoj týmového ducha, a pak už se mladí hráči pustili do samotného tréninku badmintonových úderů. 

Dva dopolední bloky jsme se věnovali rozehrávce na síti a obraně smeče. Cvičení byla prokládána upravenými zápasy. Po obědě zakončeném sladkou tečkou jsme si zahráli zkrácený zápas basketbalu.

Odpolední blok byl zaměřen na čtyřhru. Ta hráče možná bavila ještě víc a sehrávali se vcelku zdatně. V průběhu dne byly ještě několikrát zařazeny prvky podněcující hráče ke spolupráci. Úplný závěr badmintonového tréninku skončil náročnými přeběhy na šířku tělocvičny. Pak už měla přijít jenom zábava v podobě volné hry, střílení na bránu fotbalovým míčem, basketbalová střelba na koš, házení si s frisbee a řada dalších her. Tréninkový den jsme zakončili shrnutím a strečinkem. 

Následně v bazéně v Hustopečích se mladí badmintonisté jen tak máčeli a rozplavávali před očekávaným mačem vodního póla mezi Brnem a Pavlovicemi. Na poločasy tento přátelský zápas skončil remízou, ale na góly s velkou převahou zvítězily Pavlovice s drtivým útokem v přečíslení. V půl sedmé se hráči rozloučili a odjeli domů.

Badmintonové soustředění tohoto typu SVČ uskutečnilo ve Velkých Pavlovicích již podruhé a mezi mladými hráči je oblíbené.

V dubnu SVČ připravuje velký žákovský turnaj pod názvem: „Badminton Velké Pavlovice Open 2017“, na kterém by měla změřit své síly až stovka hráčů z Česka, Slovenska a Rakouska. Jelikož máme ve sportovní hale k dispozici pouze čtyři kurty, bude turnaj rozdělen na dva termíny, a to 22.4. pro starší kategorii U15 a o týden později  (29.4) pro mladší kategorie U11 a U13.