Ke svátku na divadelní představení

Datum: 
Čtvrtek, 9. Červen 2022 - 13:05

V rámci Mezinárodního dne dětí, který se tradičně slaví na začátku měsíce června, k nám do školy zavítali herci ze známého divadelního spolku Divadélko pro školy z Hradce Králové. Tento spolek patří bezesporu mezi nejvytíženější v České republice, neboť během své nedlouhé historie zvládl zahrát více než 10 000 vystoupení. O to více nás těší, že si herci našli čas a přijeli předvést své umění i k nám.

Žáci 1. stupně zhlédli pohádové vyprávění s názvem "Africká pohádka".

Pro žáky 2. stupně si herci připravili hru s názvem „Legenda V + W aneb Příběh Osvobozeného divadla“. Jak napovídá název, celé představení bylo koncipováno jako soubor ukázek nejslavnějších divadelních her autorů Jiřího Voskovce a Jana Wericha. Žákům byl velmi zábavnou a zajímavou formou přiblížen život těchto dvou významných českých osobností. Během tohoto satirického a až neuvěřitelně nadčasového vystoupení herci neustále zapojovali obecenstvo přímo do děje, čímž docházelo k mnoha úsměvným situacím.  

Všem zúčastněným se představení velmi líbilo, což dali najevo vřelým závěrečným potleskem. Oslava svátku dětí se tedy vyvedla na jedničku!

                                                                                                Mgr. Petr Hanzálek

 

 

 

 

 

 

Foto: Mgr. Jiří Slavík