Kouzelná Markéta Vydrová - beseda s ilustrátorkou a spisovatelkou dětských knih

Datum: 
Pondělí, 27. Listopad 2017 - 12:25

V pondělí 13.listopadu se proměnila jedna ze tříd 1. stupně základní školy na besední sál. Za dětmi z 2. - 4. ročníku přijela známá brněnská ilustrátorka a spisovatelka dětských knih, Markéta Vydrová.

Vtipné vyprávění doplněné ukázkami vskutku kouzelných ilustrací autorky se líbilo nejen dětem, ale i nám dospělým. Umělkyně vyprávěla o své celoživotní lásce k malování, o době, kdy jako malá kreslila všude, kde se dalo i nedalo (na podlahu, na zeď, na stůl). O tom, jak barvy mohou být čarovné a mohou i chutnat nebo nechutnat (černá a bíla nechutnají nic moc). A o dětských snech, které se mohou naplnit, když člověk opravdu chce.

Ilustrace Markéty Vydrové najdeme v knížkách nejenom pro ty nejmladší (Draka je lepší pozdravit, Zlobilky, Sedmilhář Jozífek), ale i ty maličko starší čtenáře (Johanka z parku, Malý princ).

Na dotaz, kolik knih už paní Vydrová ilustrovala, jsme uslyšeli až neskutečnou odpověď - číslo 87 a na dalších aktuálně pracuje.

Knížku "Můj skřítek Šalvěj" paní Vydrová nejenom sama ilustrovala, ale také napsala. Krátký příběh, který děti slyšely, vyprávěl právě o tomto malém skřítkovi, který cestuje ve spánku a koná dobré skutky. Byl to pravý příběh na smutné podzimní dny.

 

                                                                     Mgr. Dana Růžičková, Městská knihovna VP

                                                                     Mgr. Martina Handlová, Základní škola VP