Krev pro Míšu - hromadný odběr krve zaměstnanců a přátel Základní školy ve Velkých Pavlovicích

Datum: 
Pondělí, 10. Říjen 2016 - 16:10

Ve středu 5. října se zaměstnanci Základní školy Velké Pavlovice spolu s rodiči žáků a přáteli vydali společně do Fakultní nemocnice v Brně - Bohunicích, aby darovali krev našemu žáku školy Míšovi.

S nápadem přišla a akci zorganizovala učitelka ZŠ Mgr. Dagmar Šmídová. Zaštítil ji ředitel školy Mgr. Michal Rilák, který ve spolupráci s Městským úřadem Velké Pavlovice zajistil autobus a žákům školy udělil ředitelské volno z organizačních důvodů.

Po příjezdu do nemocnice účastníky přivítaly sestřičky a přišla jim osobně poděkovat i primářka transfuzního oddělení MUDr. H. Lejdarová. Vzhledem k nedostatku dárců krve byl pro personál nemocnice plný autobus dárců něčím výjimečným.

Účastníci se setkali také s Míšou a jeho rodiči. Předali mu dárky a popřáli mnoho zdraví. Míšovi rodiče jim připravili výborné domácí koláče. Bylo to velmi milé a dojemné dopoledne a pro všechny i nezapomenutelný zážitek. Je zřejmé, že ve Velkých Pavlovicích není mnoha lidem lhostejný osud nemocného dítěte a jeho rodiny.

Na zpáteční cestě se všichni domluvili, že by bylo užitečné si takovou akci zopakovat. Rozhodli se pro Zelený čtvrtek v příštím roce. Pokud by se někdo chtěl přidat, je vítán!

Na závěr bych chtěl Mgr. D. Šmídové a všem, kteří se do akce zapojili, poděkovat a Michalovi popřát spolu s našimi zaměstnanci a přáteli školy brzké uzdravení.

                                                                                     

                                                                Za kolektiv zaměstnanců ZŠ Velké Pavlovice

                                                                             Mgr. Michal Rilák, ředitel