Letové ukázky dravců

Datum: 
Úterý, 10. Květen 2022 - 12:00

V pátek 6. května naše ZŠ ve spolupráci s městem Velké Pavlovice zorganizovala pro žáky mateřské školy, základní školy a gymnázia nádhernou podívanou. Pozvali jsme z Lednice společnost „Zayferus“, což je společnost zabývající se ochranou dravých ptáků, která se pyšní největší sbírkou dravců a sov v České republice. Sokolníci s sebou přivezli např. raroha velkého, výra velkého, sokoly, orly, supy, kondora, ostříže a luňáka.

Děti se dozvěděly mnoho zajímavých informací, třeba jaký je počet žijících dravců v ČR, kterými znaky se vyznačují, jak vypadá stavba jejich těla a mnoho dalších poznatků. Samozřejmě to nejpůsobivější, co zaujalo všechny nejvíce, byla názorná ukázka lovu dravců.

Akce byla vydařená se vším všudy. Nad hlavami nám prolétli ti největší dravci, odvážlivcům dokonce mohli usednout i na ruku, která byla kryta ochrannou rukavicí. Při zpáteční cestě nás sice zastihl déšť, ale všechny děti to nesly neskutečně sportovně a nakonec si z toho odnesly, že krásná akce může být zakončena vzrušujícím zážitkem. Přiznejme si, který rodič jen tak vypustí dítě do deště?  A v tom děti viděly to kouzlo, že zakázané ovoce a vzrušení chutná nejvíce.

                                                                                              Mgr. Jaroslava Stávková