Lyžařský kurz žáků ZŠ Velké Pavlovice v březnu se vydařil na jedničku

Datum: 
Středa, 8. Březen 2023 - 10:40

V polovině února to všude vypadalo tak, že jaro je už za dveřmi. Denní teploty vystoupaly nad 10oC a svítilo sluníčko. A přesto se žáci 7. a 8. tříd připravovali na lyžařský kurz a věřili, že dojde v počasí k obratu a na horách začne sněžit. Jejich přání bylo vyslyšeno v sobotu před odjezdem, kdy se na horách začal sypat sníh a všude bylo bílo. Hned byla nálada lepší.

Odjezd na lyžařský kurz do Čenkovic v Orlických horách byl stanoven na pondělí 27.2.2023 .Již před sedmou hodinou se začaly ke škole scházet hloučky žáků s rodiči a potřebnými věcmi. Po naložení všech věcí byl dán pokyn k odjezdu a lyžařský kurz začal.

První den se žáci seznamovali se základy lyžování a ti zdatnější si oprášili styl lyžování třeba i po několika letech. Dalším bodem bylo rozdělení do družstev. První a druhé družstvo se rozlyžovalo na mírném svahu bez stromů, třetí družstvo trénovalo pohyb na lyžích a zastavení.

Od druhého dne se jednotlivá družstva zlepšovala v ovládání lyží, bezpečném zastavení a celkovém pohybu na sjezdovce. Odměnou za jejich snahu jim bylo vždy přesunutí se na delší sjezdovku.

Žáci se projevili i jako kamarádi vůči ostatním lyžařům na sjezdovce. Pomohli v několika případech těm, kteří spadli a nebyli z našeho kurzu. Dalším pozitivním případem bylo nalezení a odevzdání mobilu obsluze vleku. Protože jedním z cílů kursu je stmelování třídního kolektivu, byl i tento cíl splněn.

Kromě lyžování proběhl turnaj ve stolním tenise, ve kterém první místo získal Marek Ovesný z 8.A, druhá se umístila Elena Cvrčková a třetí Josef Jílek - oba z 8.B.

A co dodat závěrem? Všichni jsme si to náramně užili a hlavně se nikomu nic nestalo, neměli jsme žádný úraz, jen nějaké otlaky a modřiny. Ale to ke sportu patří.

                                                                                        Ing. Lenka Bukovská