Mc Donald´s Cup – čtvrtí na okrese

Datum:
Pátek, 5. Květen 2023 - 12:35

Okrskové kolo fotbalového turnaje pro první stupeň se uskutečnilo v Hustopečích 25. dubna. V mladší kategorii (2. a 3. třída) si naši žáci vybojovali postup do okresního kola z druhého místa v konkurenci šesti dalších škol. V kategorii starších (4. a 5. třída) našim žákům unikl postup do okresního kola jenom o jednu příčku, protože ze šesti družstev postupovala dvě a naši kluci obsadili třetí místo.

Na finále okresního kola do Břeclavi, které se hrálo 4. května, odcestovali pouze žáci mladší kategorie. Po dvou nadějných výsledcích ve skupině, kdy naši žáci porazili ZŠ Tvrdonice 3:2 a remizovali se ZŠ Mikulov 2:2 jsme postoupili do semifinále. V semifinále jsme narazili na ZŠ Břeclav a po nerozhodném výsledku 2:2 naši žáci bohužel nezvládli penaltový rozstřel a v následném utkání o třetí místo jsme prohráli se ZŠ Lednice.

Všem zúčastněným žákům bych chtěl poděkovat za reprezentaci školy a kladný přístup ke sportu. Musím vyzdvihnout výkon jednoho fotbalisty - Maxe Otáhala, který byl v okresním finále mladší kategorie zvolen jako nejlepší hráč turnaje.