Mladí badmintonisté na koních

Datum: 
Pondělí, 12. Červen 2017 - 21:45

Po loňském úspěchu akce splavování řeky Jihlavy jsme na letošní rok připravili na závěr badmintonové sezóny jiné téma, tentokrát jízdu v koňském sedle. A aby toho nebylo málo, ke koním jsme se museli dostat malou pěší túrou po naší krásné jihomoravské krajině. Tohoto společného výletu s kamarády z družebního oddílu z Brna se zúčastnili nejen děti oddílu při ZŠ Velké Pavlovice, ale také jejich rodiče.

Ráno jsme vlakem přejeli do Kobylí, kde jsme tuto červnovou nedělní akci začali prohlídkou místního národopisného muzea. Po „nasátí“ lidové atmosféry našich předků jsme zamířili po modré turistické značce směrem k Vrbici.

Přes vysoko položenou moravskou vesnici a její okouzlující lokalitu Stráž, pod níž jsme neopomenuli malé občerstvení formou velké zmrzliny, jsme se vydali mírně vlnitou krajinou ke kopci Hradišťku, pod nímž se nachází ranč SEN, cíl naší výpravy. Všichni účastníci byli na začátku výpravy rozděleni do družstev, která cestou hledala ukryté zprávy a řešila postupně úkoly, vědomostní otázky a šifry z těchto zpráv. Tak všichni sbírali indicie, ze kterých závěrem mohli vytvořit „větu dne“. Tedy vše do chvíle, kdy nám příroda přichystala jiné dobrodružství. Bouře, která se spustila, nás promáčela doslova na kost, ale i tak vytvořila, především pro děti, nezapomenutelný zážitek. Rychlým přesunem, hnáni větrem a deštěm, jsme se nakonec dostali na ranč, kde jsme obeschli částečně na sluníčku, které po bouřce opět vyšlo, částečně u ohně. Dokončili jsme soutěžní hru, prohlédli si stáje, zkusili si péči o koně, svezli se na nich a při ohni mezi tím opékali špekáčky. A věta dne? „Kdo sedí doma, nic neprožije.“

Věřím, že si to všichni náramně užili a na naše malé dobrodružství budou alespoň nějakou dobu vzpomínat.

J. Huslík