Noc s Andersenem

Datum: 
Sobota, 8. Duben 2017 - 9:20

Myšpulín, Fifinka, Pinďa, Bobík - kdo by neznal slavný komiksový Čtyřlístek. A právě on byl ústředním tématem akce pod názvem Noc s Andersenem, která proběhla z pátku 31.3. na sobotu 1.4. v Městské knihovně ve Velkých Pavlovicích. Celkem 22 dětí a dvě pomocnice strávily odpoledne a celý večer s těmito hrdiny. 

Celá akce začala poslechovou ukázkou z jedné epizody a potom už přítomné děti začaly plnit jednotlivé úkoly. Vystřihnout a slepit si figurky Čtyřlístku, správně odpovědět na kvízové otázky, jako např.: Kdo z nich umí z nejlépe vařit? Bobík či Fifinka?

Účastníci této akce si museli sami nejenom připravit večeři, ale i nachystat si svoje místo na spaní mezi regály s knihami v knihovně. 

Součástí večera bylo i chystání Morany. Děti oblékaly figurínu ze slámy, přivazovaly jí mašle a přidaly náhrdelník z vajíček. Potom ji vynesly ke Svodnici, kde byla zapálena. Byl to pro mnohé velký zážitek. Po malé hygieně se potom uložily do spacáků a usínaly s pohádkou o Čtyřlístku.

Sobotní ráno bylo ve znamení úklidu spacáků, rozcvičky a snídaně. Tu si každý zase připravil sám. Celou akci ukončila ještě krátká hra. Každý účastník obdržel jako dárek knihu. 

Poděkování za přípravu Noci s Andersenem patří paní knihovnici p. Růžičkové a pomocnicím z 9.A - Simoně Hasilové a Soně Nečasové.

Doufáme, že za rok se znovu shledáme v knihovně s knížkami při stejné akci.

                                                                                                         Ing. Lenka Bukovská