Noc s Andersenem aneb s pohádkou se usíná líp

Datum: 
Úterý, 5. Duben 2016 - 8:30

Noc s Andersenem je akce knihoven na podporu dětského čtenářství, při níž děti nocují v knihovně. Tato akce se koná u příležitosti výročí narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena, které připadá na 2. dubna. V tento den je od roku 1967 vyhlášen Mezinárodní den dětské knihy. Letošní datum připadlo na 1. dubna – tedy na apríla.

Děti se v průběhu odpoledne sešly v knihovně. Z 21 přihlášených dětí se dostavilo 19. Letošní nocování se neslo v duchu strašidel. Děti se formou her a malování seznámily s velmi početnou skupinou těchto bytostí. Během večera si měly možnost z vystřižených částí složit hezkou čarodějnici.

Paní Mgr. Dana Růžičková, vedoucí městské knihovny, připravila pestrý program. Jeho doplněním bylo i připomenutí si příchodu jara. Děti se seznámily s tradicí vynášení Morany. Slaměnou figurku si samy oblékly, připevnily jí korále z vyfouklých vajíček a "vynesli ji“.

Noc s pohádkami se vydařila. Každý účastník si odnášel domů plno zážitků a malou pozornost - knížku, kterou zakoupil občanský spolek DOMINO.

            

 

vedoucí SVČ Ing. Lenka Bukovská