Odpoledne plné poezie – školní kolo v recitaci žáků 2. stupně

Datum: 
Úterý, 21. Únor 2023 - 15:00

Ve čtvrtek 16. února 2023 proběhlo ve 13.45 hodin školní kolo v recitaci žáků II. stupně základní školy. Zúčastnilo se 20 přednášejících.

Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií – III. kategorie 6. a 7. třída, IV. kategorie 8. a 9. třída.

Ve III. kategorii soutěžili: Pavel Lacina, Jakub Holásek, Natálie Bednářová, Lucie Sedlaříková, Nela Herzánová, Veronika Valová, Iva Buchtová, Tea Procházková, Nela Dostálová, Nikola Lanžhotská, Dominik Holásek, Eliška Holásková, David Kocman, Miroslav Vašek.

Ve IV. kategorii soutěžili: Jakub Procházka, Gabriela Doležalová, Karin Nezhodová, Barbora Haňková, Jolana Balšínková, Živa Stávková.

V porotě zasedli a přednes hodnotili – předseda poroty Mgr. Petr Hanzálek, členkami poroty byly Mgr. Halka Buryová, Mgr. Táňa Hanzálková a Mgr. Ludmila Ratajská. Podpořit přednášející přišla i paní učitelka Mgr. Jarka Stávková, která v průběhu soutěže pořídila pár snímků a v závěru vítěze společně vyfotografovala.

Přednášeny byly básně Jaroslava Seiferta, Václava Hraběte, Jany Topinkové, Miloše Kratochvíla, Jiřího Suchého.

Velkým překvapením bylo úvodní vystoupení žáka Dimy Pynthyi z 8. B třídy, který mimo soutěž – pro oživení – přednesl báseň od A. S. Puškina s názvem „Zelený dub v Lukomorye“ v ruském jazyce.

Atmosféra soutěže byla velmi přátelská, děti se odměňovaly za své výkony vřelým potleskem. Projevila se občas i velká tréma, ale podařilo se ji všem překonat. Pro některé to bylo první veřejné vystoupení a chtělo to odvahu vystoupit před publikem.

Porota měla velkou práci vybrat nejlepší přednášející. Nakonec se však shodli všichni členové na tomto výsledku:

III.kategorie 

1. místo Pavel Lacina (6.A)

2. místo Natálie Bednářová (6.A)

3. místo Nela Dostálová (7.A)

 

IV.kategorie 

1. místo Jolana Balšínková (9.A)

2. místo Gabriela Doležalová (8.A)

3. místo Jakub Procházka (8.B)

Výherci, kteří obsadili 1. místo a tím si zajistili postup do okresního kola, v němž budou reprezentovat naši školu, obdrželi diplom, medaili a blahopřání od členů poroty. Všichni zúčastnění recitátoři pak dostali pamětní list za účast a sladkosti.

Odpoledne s dětskými recitátory bylo zdařilé. Jsme rádi, že je mezi našimi žáky tolik zájemců o recitaci, protože se přihlásili do soutěže sami a strávili s námi dobrovolně velmi příjemné odpoledne.

Budeme se těšit na další rok.

                                          Mgr. Ludmila Ratajská a Mgr. Petr Hanzálek