Okresní kolo Matematické olympiády 5. a 9. ročníků, ZŠ Velké Pavlovice

Datum: 
Úterý, 14. Únor 2017 - 12:55

V úterý 24. ledna 2017 proběhlo v prostorách ZŠ Velké Pavlovice okresní kolo Matematické olympiády 5. a 9. ročníků. 

V kategorii 5. ročníků soutěžilo se třemi matematickými příklady 16 žáků okresu Břeclav.  Velmi zdařile si počínali i zástupci naší školy. Nemocnou Jitku Hádlíkovou nahradil Stanislav Prát z 5. A a obsadil krásné 6. místo se ziskem 6 bodů, hned za ním na 7. místě  se umístil se ziskem 4 bodů David Peš z 5. B. 

V kategorii 9. ročníků se čtyřem matematickým příkladům věnovalo 19 žáků okresu Břeclav. Opět byli šikovní i naši dva zástupci z 9. A. Matěj Klemanta se ziskem 10 bodů obsadil 10. místo a Filip Šlancar s 8 body zaujal 11. pozici. 

Velice děkujeme všem soutěžícím za poctivý přístup k řešení úkolů a některým k vynikajícím výkonům. V kategorii 9. ročníků tři žáci (G Břeclav, G Mikulov) získali plný počet bodů. Všem postupujícím přejeme dobré nápady i pro další kolo soutěže.

Nejvíce děkujeme našim čtyřem reprezentantům. Odvedli v přípravě i samotném okresním kole velmi dobrou práci. Nechť se jim stále daří řešit matematické příklady a nacházet řešení také v různých složitostech života. Matějovi a Filipovi ať se podaří využít získaných zkušeností ze soutěže i na přijímacích zkouškách a posléze při studiu na střední škole.

                                                                                                                               Mgr. Jiří Slavík