Školní kolo Pythagoriády 2023

Datum: 
Pátek, 27. Říjen 2023 - 13:15

V pondělí 23. 10. proběhlo v naší ZŠ školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Neboť letošní ročník není MŠMT organizován, domluvili jsme se s žáky na školním kole. Otázky pro něj byly vzaty z loňského ročníku.

Protože 9. ročníky měly v daný den testování Scio z matematiky, účastnili se soutěže jen tři borci: Elena Cvrčková, Teodor Stávek a Vilemína Osičková. Nutno dodat, že Elena by se s 12body (max 15 b.) propočítala do okresního kola. Krásný výsledek!

8. ročníků příklady řešilo 11 žáků: Dvořáková Andrea (10 b.), Kalábová Ema (9 b.), Buchtová Iva, Hulan Nikola, Havlíková Adéla, Dufek Filip, Kocman David, Škrobáček Tomáš, Vašek Miroslav, Šimoníková Aneta, Holásková Eliška. Okresní kolo by si vybojovala děvčata Andrea a Ema. Také velká gratuluce.

7. ročníky měly zastoupení v počtu šesti žáků: Horáček Jan (7 b.), Barnáš Kilián, Pítka Tadeáš, Valová Veronika, Lacina Pavel, Langer Ondřej. Zde by nikdo nepostupoval.

Nejvíce luštitelů matematických hádanek měli šesťáci, pro které to byla velká neznámá. V rámci prvního stupně se účastnili pouze Matematické Klokana a tak šli vyzkoušet i tuto matematickou soutěž a to v počtu 19 žáků: Jílek Lubomír a Stávek František (9 b.), Godlewski Jan, Halmová Katrin, Záruba Tomáš, Haghofer Edwin Peter, Zborovská Leontýna, Kostrhun Ondřej, Hemplová Tereza, Secká Nikola, Kašpárek Jaroslav, Kallusová Tereza, Gloza Mikuláš, Kocourek Matěj, Havlíková Magdaléna, Pláteníková Amálie, Hempl Ondřej, Balšínek Šimon, Václavíková Timea. Okresní kolo by čekalo na Luboše Jílka a Františka Stávka. Také gratulujeme.

Všem žákům ochotným se na soutěži podílet velice děkujeme a přejeme stálou či rostoucí chuť k bádáním nad matematickými zajímavými příklady.

                                                                                                                  V. Prokešová, J. Slavík