Školní výlet 3. A a 3. B na hrad Buchlov

Datum: 
Pondělí, 12. Červen 2023 - 14:55

Ve čtvrtek 25. května jsme se s naší třídou 3. A a 3. B vydali na školní výlet na hrad Buchlov.

Cesta autobusem byla dlouhá, ale dalo se to vydržet. Když jsme dojeli na místo, viděli jsme krásný hrad. Uvnitř to bylo lepší a hezčí, než jsem čekal. A nejstrašidelnější to bylo u černé paní. Princezna, která nás hradem prováděla, schválně pustila klíče na zem a my jsme se polekali, že je to opravdu černá paní. Nejvíc se mi nelíbilo na vyhlídce, protože moc nemusím výšky. Jinak se mi tam moc líbilo!

(Filip Bednář 3. B)

Přijeli jsme na hrad Buchlov a vyšlapali jsme strmý kopec. Pak jsme vyšli 60 schodů k začátku prohlídky. Zjistili jsme, proč lípa roste obráceně. Pak jsme šli do hradu a tam jsme měli komentovanou prohlídku. Bylo to úžasné!

(Sofie Laurenčíková 3. A)

 

Výlet na Buchlov – Cesta autobusem byla klidná. Když jsme dorazili na místo, tak jsme vycházeli malý kopec. Musím přiznat, že mne bolely nohy. Ale nebudu přeskakovat. Prohlídka byla vcelku vkusná. Nejvíc mne zaujala výstava vycpaných zvířat. Po prohlídce byla možnost zakoupení suvenýrů, a tak jsem si něco koupila. K obědu jsme si mohli dát stripsy a hranolky. Já jsem měla hranolky s kečupem. Cestou zpátky jsem relaxovala. Těším se na další výlet!

(Klára Popelková 3. B)

 

Nejvíc se mi z prohlídky líbila zbrojnice. Rád bych viděl, jak s těmi zbraněmi bojovali. Prohlídkou nás prováděla princezna. Bylo to moc zajímavé! Chtěl bych tam zase znovu jet!

(Jan Sadílek 3. B)

 

Přijeli jsme na starý hrad Buchlov. Stoupali jsme po kamenité cestě na nádvoří. Dali jsme si svačinu a šli jsme na prohlídku. Bylo tam hodně schodů, celkem 60. Viděli jsme obrácenou lípu Celý hrad se mi líbil. Nejvíc mumie. Hradem nás provázela paní průvodkyně, která byla moc milá a hezky nám o hradu vyprávěla. Na prohlídce se mi ještě líbilo vyprávění o černé paní a rytířská výstroj. Po prohlídce jsme si dali oběd v restauraci u hradu a pak jsme nasedli do autobusu a vydali se na cestu domů. Výlet se mi moc líbil a doma jsem o hradu Buchlov povyprávěl rodičům a bratrovi.

(Tomáš Kaferna 3. A)

 

Moc se mi líbila prohlídka, kde nás prováděla princezna, která byla moc milá. Fotil jsem se s kamarádem a fotil jsem všechno, co se mi líbilo. A moc se mi líbil strom, který byl zasazený obráceně. Výlet byl pěkný a doufám, že tam zase pojedeme.

(Kryštof Josef Mikmek 3. B)

Hrad Buchlov – Vyšli jsme 60 schodů. Viděli jsme lípu, která byla nasazená obráceně. Měli jsme 22 zastavení. Provázela nás princezna. Bylo to super. Na cestě zpět jsme se spolužákem vyhledali na mobilním telefonu města nebo vesnice se zajímavými názvy.

(Ema Buchtová, 3. A)

 

Dojeli jsme na hrad Buchlov, potom jsme šli po kamenité cestě. Byli jsme na prohlídce celého hradu. Na hradě jsme viděli mumii. Potom jsme měli rozchod a šli jsme si koupit suvenýry. Já jsem si koupil hranolky s kečupem a jeli jsme domů.

(Richard Konečný 3. A)

                                           PhDr. Jitka Martincová a Mgr. Lucie Nováková