Školní výlet 3.A a 3.B – Národní zemědělské muzeum Valtice + Stezka bosou nohou

Datum: 
Pátek, 7. Červen 2024 - 11:10

V úterý 4. června jsme jeli na školní výlet do Valtic. Navštívili jsme zemědělské muzeum. Expozice Tajemný život v půdě a Fotosyntéza. Měli jsme rozchod na náměstí. Potom jsme šli na Stezku bosou nohou. Začátek stezky byl u Reistny a konec též. Bylo to super. Nejvíc se mi líbila část stezky, kde jsme šli jakoby tunelem mezi stromy.

Adéla Kostrhounová, 3.B

V úterý 4. června jela autobusem naše třída a třída 3. A na výlet do Valtic. Navštívili jsme zemědělské muzeum, kde pro nás byly připraveny expozice Tajemný život v půdě a Fotosyntéza. Potom jsme měli rozchod na náměstí a mohli jsme si jít do obchodů něco koupit. Pak nás autobus zavezl blíže ke kolonádě na Reistně. Tam byl start Stezky bosou nohou, kterou jsme si celou prošli. Návrat do Velkých Pavlovic byl v 14:15hod. Nejvíce se mi líbilo, jak jsme byli v zábavném parku a jak jsme pozorovali zajímavý stroj v muzeu. Moc se mi výlet líbil.

Národní zemědělské muzeum ve Valticích

Byl jsem tam na výletě se školou a všechno jsem viděl na vlastní oči. Taky jsem si to mohl poslechnout a očichat. Problém byl v tom, že se mi z těch všech vůní a čichání začala točit hlava. Takže těm, co jsou na to citliví, tak těm ve vinařské místnosti doporučuji toto: čichněte si, chvíli počkejte a pak si zase čichněte.

Navštívili jsme dvě expozice: Život v půdě a Fotosyntéza. Život v půdě byl v takovém sklepě, kde na stropu visel kořen jabloně. Pak tam byl stůl, který měl díry skoro jako na zmrzlinu a byly v nich druhy hlíny. Byl tam funkční model toho, jak mizí hlína z povrchu.

Prostě se nechte překvapit!

Jakub Kirdaj, 3. A