Školní výlet tříd V. A a V. B

Datum: 
Středa, 29. Květen 2019 - 4:30

Ve čtvrtek 16. 5. jsme jeli se třídou na výlet. Byl to výlet do ZOO Zlín, ale do areálu patří také zámek, i ten nás poznal. V areálu ZOO se mi hodně líbila „Rejnočí zátoka“, kde jsme si mohli pohladit, ale i nakrmit rejnoka. Bohužel nebylo vidět, jak si rejnoci pochutnávají, protože si žrádlíčko vezmou ze dna, ale stejně jsem si jich pár pohladil. Dokonce jsme viděli krmení tří lachtanů. Byli dobře vycvičení. Chytali kruhy, skákali na povel a byli hrozně roztomilí. Ke konci prohlídky jsme šli okolo výběhu osla. Někdo z nás začal řvát „Iá, iá, iá“, a osel mu odpověděl, rozšířil nozdry a řval ještě víc, než jsem si dovedl představit. Výlet do ZOO byl super!

Matyáš Havlín, V.A

16. května jsme jeli se třídou 5.B na školní výlet do ZOO Zlín Lešná. První jsme viděli tučňáky, pak rejnoky. Po rejnocích jsme šli na zámek, kde pro nás nachystali hru. Hra spočívala v tom, že jsme řešili hlavolamy a plnili úkoly. Cílem hry bylo najít klíč od zámku. Jenže klíč nebyl klíč, jak si ho každý představuje – bylo to razítko. Po návštěvě zámku jsme si šli prohlédnout ostatní zvířata a ptáky. Výlet se mi moc líbil, i když už jsem tam předtím už jednou byla.

Anna Kašpárková, V.A

Ve čtvrtek 16.5.2019 jsme se třídou jeli do ZOO Lešná. Hned jak jsme tam přijeli, šli jsme se kouknout na tučňáky. Zrovna je krmili, tak jsme je sledovali. Jeden tučňák přišel až k nám a pozorně nás sledoval. Potom jsme šli k rejnokům, mohli jsme je krmit a hladit si je. Po nějaké době jsme šli na oběd. Já jsem si dala hranolky. Ke konci prohlídky ZOO jsme šli k lachtanům. Během krmení nám předvedli pár triků. Pak jsme šli k východu ze ZOO. Měli jsme dvacet minut rozchod na nákup suvenýrů. Já jsem si koupila kolu, plyšovou hračku sysla a papouška aru. Výlet se mi moc líbil.

Barbora Kocmánková V.A