Školská futsalová liga 7. ročníků

Datum: 
Středa, 20. Listopad 2013 - 13:50

Okresní kolo školní futsalové ligy 2013/2014 - kategorie III. - mladší žáci - se konalo tentokrát v Městské sportovní hale ve Znojmě. 
Celkem 4 družstva z ZŠ Mládeže Znojmo, ZŠ Tvrdonice, ZŠ Slovácká Břeclav a ZŠ Velké Pavlovice podle stanoveného harmonogramu turnaje hrálo systémem každý s každým. Naše škola vstoupila do bojů prvním zápasem s ZŠ Slovácká Břeclav, po prvním poločasebylo skóre vyrovnané, ale v 
závěru mělo více sil družstvo z Břeclavi a zvítězilo. Naši mladí fotbalisté hráli se střídavými úspěchy, ale na postup do divizního kola to však nestačilo. Postup si vybojovala ZŠ Mládeže Znojmo, která prošla 
hracím dnem bez ztráty zápasu. Zpestřením celého dne bylo setkání s ligovými hráči 1.SC Znojmo, kteří 
se přišli na své budoucí nástupce podívat a povzbudit je. Konala se i malá autogramiáda. Manager prvoligového týmu přivezl s sebou i pohár Gambrinus ligy, který nyní putuje po jednotlivých týmech extraligy.Naši žáci mohli před ním zapózovat i vyfotit se.
Na závěr byli vyhlášení nejlepší hráči jednotlivých týmů. U nás to byli: Miroslav Zborovský - brankář, Jan Procinger - obránce, Patrik Havlík - útočník a Marián Borovský - jako nejlepší střelec. Uvedení hráči obdrželi trička a nebo šál ligového Znojma z rukou brankáře 1.SC Znojma Vlastimila Hrubého.

Lenka Bukovská