Spolupráce ZŠ Velké Pavlovice s partnerskými školami v rámci projektu „Modernizace infrastruktury ZŠ Velké Pavlovice“

Datum: 
Pondělí, 12. Prosinec 2022 - 8:00

Dne 30.11.2022 dětem ze ZŠ a MŠ Starovičky, ZŠ a MŠ Němčičky, ZŠ a MŠ Bořetice a dne 7.12.2022 dětem z MŠ Velké Pavlovice nabídla naše ZŠ v učebně fyziky a chemie zajímavosti z geometrické optiky. Děti se aktivně zapojovaly a doplňovaly naše informace ke vzniku, šíření, odrazu a lomu světla. K pokusům jsme mohli využít možnosti fyzikální učebny a děti ve tmě s napětím sledovaly paprsky laserů odrážející se od zrcadel a procházející vzduchem, vodou, sklem. Při ukázce spojek a rozptylek poznaly, jak fungují brýle, které někteří používají k lepšímu vidění.

Děti si mohly vyzkoušet psát zrcadlový zápis svého jména a zjistily, že to není vůbec snadné. Tímto pochopily, proč nápis ambulance je na sanitce psán zrcadlově. Také pozorovaly, jak se obyčejná slámka na pití láme v hladině vody ve sklenici. Velké nadšení projevovali hlavně školáčci, předváděné pokusy často doprovázeli potleskem.

Z našeho pohledu to byla velice zdařilá akce a nás samotné to velmi bavilo. Už teď se těšíme na další podobné setkání se šikovnými dětmi.

                                                                                   Ing. Pavel Hanzálek, Mgr. Jiří Slavík