Třídní táborák 4. A

Datum: 
Pátek, 28. Červen 2013 - 9:35

Už dlouho jsme si plánovali táborák dětí a jejich rodičů, který jsme nakonec uspořádali 20. června ve Velkých Pavlovicích u myslivny. Žáci si pro rodiče v pracovních činnostech vyrobili pozvánky s programem, kde jedním z bodů bylo divadlo. Ve vlastivědě se totiž nadchli učivem o Václavu II. a Václavu III., proto jsme společně zpracovali do scénáře právě toto téma. Děti hru obohatily především o vtipné momenty, vytvořili si a přinesli vlastní rekvizity, rozdělili role a pečlivě a s nadšením zkoušeli hrát. Jako premiéru představení zahráli prvňákům a druhákům. Nyní jsme byli výborně připraveni!

Divadlem jsme zahájili program. Rodiče byli nadšeni, hra měla veliký úspěch. Pokračovali jsme společnou hrou dětí a jejich rodičů. Měli za úkol vylušti šifru, ve které byl ukryt nádherný, srdce i duši potěšující citát a poskládat rozstříhaný obrázek, podle kterého zjistili autora citátu – Jana Ámose Komenského. Dále následovalo opékání špekáčků doprovázené zpěvem a hudebním doprovodem pěti kytar. Zazpívali jsme písničky, které se děti naučily během celé čtvrté třídy. Výborné bylo i ostatní pohoštění, např. velké obložené tácy s ovocem od Martina Kocourka, vlastnoručně usmažené palačinky od Michala Dobruckého a Ondřeje Banka,… Poslední v programu bylo střílení ze vzduchovky na terč.

Děkuji všem rodičům, že se akce zúčastnili, pomohli a hlavně potěšili své děti. Velká pomoc byla i od rodičů Martina Grůzy, kteří zajistili místo u myslivny a pomohli vše nachystat.

Mgr. Lucie Nováková