Účast žáků ZŠ na MS v biatlonu 2024 v Novém Městě na Moravě

Datum: 
Úterý, 20. Únor 2024 - 11:35

Od 7. do 18. února 2024 se světová pozornost upírala na malebné město Nové Město na Moravě, které hostilo prestižní událost – Mistrovství světa v biatlonu. Tato soutěž představila nejlepší biatlonisty ze všech koutů světa v boji o medaile a tituly mistrů světa v různých disciplínách. MS se sem vrátilo po 11 letech a my jsme mohli být u toho. Panu řediteli se podařilo pro naši školu zajistit volné lístky. Žáci s jejich rodiči tak měli jedinečnou možnost vybrat si v rozmezí od 13. -15. 2. kterýkoliv den a užít si tak úžasnou atmosféru tohoto mistrovství. Žáci naší školy byli zastoupeni na mistrovství opravdu každý den a to ve vytrvalostním závodu žen na 15 km, vytrvalostním závodu mužů na 20 km a smíšené štafetě dvojic. Byl to opravdu nepopsatelný zážitek.

                                                                                                                        Mgr. Jaroslava Stávková

 

Biatlon v Novém Městě na Moravě – Elena Cvrčková, Sophie Sobotková – žákyně 9. B

Dne 15. února jsme díky naší škole dostali příležitost navštívit akci světového věhlasu, a to mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě.

Vyrazili jsme s mírnými obavami, jak bude akce zvládnuta organizačně, ale nakonec jsme byli mile překvapeni. Do Nového Města nás dopravil autobus a po dvacetiminutové procházce lesem jsme se ocitli u závodní trasy. Při příchodu na tribuny na nás ihned dolehla silná atmosféra. Lidé všech národností sem přijeli, aby podpořili závodníky ze své země. Ze všech stran se ozývalo troubení a křik sedmnácti tisíců lidí. Hned po startu začali všichni skandovat, dokud biatlonisté nezmizeli v zatáčce. Po pár minutách jsme je opět spatřili. Mířili na střelnici. Při každém výstřelu jsme zadrželi dech a vždy se poté ozval slavnostní výskot, nebo v případě minutí terče zklamaný povzdech. Nakonec jsme si to velmi užili a budeme na tento zážitek vzpomínat ještě dlouho. Velice chceme poděkovat naší škole za to, že nám umožnila získat vstupenky.