Vánoční soutěž ve střelbě ze vzduchovky o živého kapra

Datum: 
Pátek, 18. Prosinec 2015 - 12:55

Střelecký kroužek při SVČ ZŠ Velké Pavlovice uspořádal vánoční soutěž ve střelbě ze vzduchovky. Celkem šestnáct žáků - hochů i dívek - se sešlo v prostorách malé tělocvičny. Hned v úvodu všichni absolvovali malé školení o bezpečnosti a seznámení se základními pokyny, jak se vzduchovka drží, nabíjí, jak vypadá diabolka. Pro některé to bylo vůbec první setkání s touto zbraní a bezpečnou manipulací s ní. Vše bylo v režii p. Eduarda Poulíka, zkušeného vedoucího tohoto kroužku.

Poté byli žáci rozděleni do skupinek po čtyřech. V první fázi každý obdržel 3 nástřelné diabolky, aby zjistil, jak a kam jeho vzduchovka střílí. V druhé fázi potom již 5 diabolek na první kolo samotné soutěže. Kola byla celkem dvě a vystřílené body se sčítali. Sčítacím komisařem byla p. Jaroslava Procházková - Poulíková. Po odstřílení za ní každý soutěžící došel s terčem, méně či více prodírkovaným, a ona mu sečetla nastřílené body. Někteří se mohli i pochlubit i čistou desítkou.

A jak to dopadlo? Třetí místo si vystřílel Stanislav Prát, druhé Saša Pudynes a první Nikolas Janás. Ten také převzal z rukou p. Poulíka živého kapra. Všichni účastníci této soutěže si odnesli malou sladkou pozornost.


Lenka Bukovská