Vánoční těšení třeťáčků na Ekocentru

Datum: 
Pondělí, 12. Prosinec 2016 - 9:30

Vánoční přípravy již vrcholí, vůně cukroví  se pomalu nese z každé domácnosti. Na Štědrý den se velmi těší i žáci 3. ročníků. Proto se ve středu 7.12. vypravili do Ekocentra Trkmanka, kde si sami cukroví upekli. Také si vyrobili dárkovou krabičku, přáníčko a připomněli tradici pouštění lodiček ze skořápek vlašských ořechů.

                                                                                                                        Mgr. Darina Zborovská

Očima dětí:

Ráno jsem se nasnídala a šla na zastávku. Ze zastávky jel autobus. Ten mě zavezl do Velkých  Pavlovic, kam chodím do školy. Se třídou jsme se vypravili na Ekocentrum Trkmanka. Rozdělili jsme se na skupinky a vyráběli různé věci, např. pekli kokosové perníčky a poskládali  jsme si na ně i krabičky. Také jsme zhotovili svícny a vánoční přáníčka.

Co se mi nejvíce líbilo? Byla to technika, jakou jsme vyráběli krabičky na kokosové perníčky. Nebylo nic, co by se mi nelíbilo.

Živa Stávková, 3.B


Ráno jsme šli do školy a pak se přesunuli do Ekocentra Trkmanka. Tam si nás rozdělili do skupin. Naše skupina šla vyrábět zdravé cukroví z ovesných vloček. Jak jsme je dali do trouby, tak jsme začali tvořit krásné krabičky. Po upečení jsme se vyměnili s jinou skupinkou, šli vyrábět přáníčko a také svícínek.

David Drápal a Jindřich Salajka, 3.B


Ráno jsme se se třídou vypravili do Ekocentra Trkmanka. Jak jsme tam přišli, svlékli jsme si bundy, utvořili družstva a šli tvořit. Vyráběli jsme přáníčka s rybičkou, svícínky a pekli koláčky, které jsme si odnesli v malých krabičkách. Moc se nám to líbilo. Byl to zábavný den.

Nela Buchtová, Adina Pláteníková, Anna Měřičková, 3.B


Když jsme přišli na Ekocentrum Trkmanka, tak si nás rozdělili do skupin. Vyráběli jsme svícny, koláčky a malé krabičky. Také jsme pouštěli lodičky ze skořápek z vlašských ořechů. Bavilo nás to a chtěli bychom to rádi zopakovat. Byl to hezký zážitek.   

Sophie Emma Válková, Milada Náležinská, 3.B