Veletrh řemesel v Břeclavi - 9. ročníky

Datum: 
Čtvrtek, 7. Prosinec 2023 - 12:30

Díky panu řediteli, paní zástupkyni a paní výchovné poradkyni jsme se mohli podívat na Veletrh řemesel v Břeclavi. Někteří z nás deváťáků sem jeli s cílem vybrat si své budoucí povolání, hlavně ti, kteří jsou technicky zaměřeni.

Ihned, jak jsme vešli do prostor, v nichž veletrh probíhal, nás zaujalo obrovské množství lidí. Každý jsme se vydali za svými zájmy. Mou pozornost upoutal stánek břeclavské nemocnice, kde jsme se učili provádět první pomoc. Následně nám u tiskařského stánku sympatická paní popovídala o práci tiskaře a procesu tisku časopisů, letáků. Dále jsme se vydali za slečnou, která nám předvedla sestavení kovových konstrukcí, jež jsme si následně pomocí vrtačky a šroubů mohli zkusit. Hned vedle jsme se mohli občerstvit, a to s velmi neobvyklou obsluhou – robotickou paží. Byla naprogramovaná tak, že vzala rýžový chlebíček, namočila ho do čokoládové fontánky a nakonec nám ho naservírovala přímo do naší ruky. Poté jsme ještě navštívili jiné programy.

Veletrh byl pro nás jistě zajímavý, jen naše rozhodnutí, kam se vydat studovat po základní škole, některé z nás významně neovlivnil. Ale odnesli jsme si domů mnoho dojmů a různých suvenýrů.

Elena Cvrčková, žákyně 9. B