Velikonoční dílna

Datum: 
Neděle, 1. Duben 2012 - 11:35

VELIKONOČNÍ DÍLNIČKA na apríla? Žádný žertík!

První dubnová a na den aprílová neděle patřila ve Velkých Pavlovicích Velikonocím. Ty jsou sice až za týden, ale není nad to se na ně pečlivě a v řádném předstihu připravit. A to především děvčata, která musí mít na pondělní šmigus nachystanou bohatou výslužku. Je tedy zcela pochopitelné, že se Velikonoční dílničky pořádané Střediskem volného času při ZŠ Velké Pavlovice, zúčastnila převážná většina děvčat, ale našli se tu i hoši. 

Děti si měly možnost hned několika tradičními technikami vlastnoručně vytvořit kraslice a další velikonoční dekorace. Předem připravená pestrobarevně nabarvená vajíčka se zdobila za odborného dohledu Ing. Lenky Bukovské slámovou technikou a pod vedením Ing. Marie Šmídové technikou voskovou.

 Další stanoviště dílničky měli na starost dobrovolníci z řad žáků a studentů ZŠ a gymnázia. Zde si malí výtvarníci nazdobili sladkou cukrovou polevou perníková vajíčka a srdíčka, vyrobili květináček se zajíčkem, zajíčkový zápich do květináče, odekorovali si ozdobný kolíček a nejmenší děti si také vymalovaly velikonoční obrázky.

Dílničky navštívila jako doprovod svých ratolestí spousta maminek nebo babiček. Právě pro ně zde byly připraveny dva stánečky nabízející vkusné jarní a samozřejmě i velikonoční dekorace a krásné ručně vyrobené šperky. A úplně pro všechny přítomné bylo nachystáno výborné občerstvení – očka s pomazánkami, domácí drobné slané pečivo, pro děti bonbóny a také káva nebo čaj.

 Velikonoční dílnička byla příležitostí, kterak velmi příjemně strávit nedělní odpoledne. Ti, kteří jí využili, byli nad míru spokojeni a navíc, s sebou si odnesli spoustu krásných jarních věciček, které určitě již nyní zdobí jejich domácnosti.

 Všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na organizaci této akce,
patří velké poděkování a příslib – na příští dílničku,
ať už velikonoční nebo vánoční, určitě zase dorazíme!

Karolína Bártová