VELIKONOČNÍ DÍLNA dala zimě na frak, jaro je tu!

Datum: 
Neděle, 24. Březen 2013 - 14:00

Velikonoční kraslice zdobené slámou nebo voskem, kolíček s jarním motýlkem, květináček se zajíčkem, velikonočního papírového beránka na zapíchnutí do květináče a spousty dalších krásných drobností a dekorací si měly možnost opět po roce vyrobit děti všeho věku na Velikonoční dílničce na radnici. Tu již tradičně uspořádalo Středisko volného času při ZŠ Velké Pavlovice v čele s Ing. Lenkou Bukovskou a hojným počtem dobrovolníků z řad současných a bývalých žáků školy.

Ani ledové a větrné počasí, které v neděli s datem 24. března 2013 třeba jen vzdáleně Velikonoce nepřipomínalo, neodradilo spousty dětí a jejich rodičů, aby opustili své vyhřáté příbytky a vyrazili na velkopavlovickou radnici, společně strávit pěkné tvůrčí odpoledne provoněné jarem.

Za drobný poplatek dostalo každé dítko průkaz, se kterým chodilo od jednoho výtvarného stanoviště ke druhému a za pomoci šikovných a milých instruktorů stříhalo, lepilo, vybarvovalo, zdobilo kraslice, prostě s radostí a zapálením dětem vlastním vyrábělo.

Velké poděkování patří především již zmiňované Ing. Lence Bukovské, která děti naučila krásnému tradičnímu velikonočnímu řemeslu, zdobení pestrobarevných kraslic slámovou technikou a také Ing. Marii Šmídové. Ta naopak učila děti, kterak ozdobit kraslice typickou velkopavlovickou technikou, tedy malování vajíček rozpuštěným voskem za pomoci špendlíku. Je až obdivuhodné, jak šly tyto náročné a velmi pracné techniky i těm nejmenším dětem od ruky. Jak by ne, když měly tak výborné a trpělivé paní učitelky!

Děti nadšeně a s chutí pracovaly, rodiče si povídali a kdo měl chuť na něco sladkého, uzobával z připraveného občerstvení. Na Velikonoční dílničce si přišly na své i malé parádnice! Bylo zde totiž možné si u stánku mladé výtvarnice Moniky Valové zakoupit šperky a přívěšky na mobil z FIMO hmoty a také krásné zvířátkové maňásky vyrobené z ponožek.


Kdo letošní Velikonoční dílničku na radnici nenavštívil,
udělal obrovskou chybu.
Možnost nápravy bude opět za rok :-)!


Karolína Bártová