Víkendový kemp stolního tenisu v ZŠ Velké Pavlovice

Datum: 
Úterý, 19. Prosinec 2023 - 10:35

O víkendu 9. - 10. 12. 2023 proběhl v tělocvičně ZŠ tréninkový kemp stolního tenisu. Trénovali jsme na 12 stolech. Kempu se zúčastnilo celkem 22 dětí, 8 z Velkých Pavlovic, 8 z Velkých Bílovic a 6 dětí mimo naše obvyklé tréninkové skupiny.

Měli jsme k dispozici 5 robotů. Kempu se postupně zúčastnilo také 10 trenérů - sparingů, kteří se věnovali dětem individuálně. To znamená, že jeden trenér - sparing měl na starosti jedno nebo maximálně dvě děti. Nahazoval jim tzv. "zásobník" nebo s nimi hrál. Na koho nevyšel sparing, trénoval na robotu, což se samozřejmě po určitých časových intervalech měnilo a střídalo.

Zaměření tohoto kempu bylo hlavně na správné poziční postavení na jednotlivé údery a technika hraní základních úderů.

Pro přestávku na oběd a odpočinek jsme využili kuchyň a jídelnu Ekocentra Trkmanka. Následně cvičebnu k besedě s několikanásobnou Mistryní ČR a trojnásobnou bronzovou medailistkou z Mistrovství Evropy kadetek v kategorii U15 Veronikou Polákovou, která se týden před naším kempem vrátila ze svého prvního mistrovství světa. Ta jim předávala své umění a zkušenosti také za stolem.

Dalšími "hvězdami" našeho kempu byla jedna z nejlepších hráček nejvyšší ženské soutěže Extraligy žen za posledních 8 let Katya Cherniavskaya a majitel a trenér trojnásobného vícemistra republiky družstev žen TTMK Moravský Krumlov, Jindřich Bíla.

Kemp jsme ukončili krátkým vyhodnocením, výběrem a oceněním nejpracovitějšího hráče a hráčky kempu. Ti si vybrali odměnu z darů získaných od úřadujících Mistrů ČR hráčů HB Ostrov Havlíčkův Brod a Kateřiny Tomanovské - Mistryně ČR žen z roku 2022 a současné třetí nejlepší české hráčky.

Hráči i sparingové si celý kemp podle ohlasů hodně užili. Kromě spousty práce jsme zažili i dost zábavy a legrace, což byl jeden z dalších cílů.

Na závěr bych chtěl tímto poděkovat všem, kteří nám pomohli tento kemp zrealizovat. Tedy řediteli ZŠ panu Mgr. Michalu Rilákovi a ředitelce Ekocentra Trkmanka paní Bc. Zitě Dvořákové. A ještě panu Jindřichu Bílovi za zapůjčení, dopravu sportovního materiálu a spolupráci. A samozřejmě také našemu oddílu KST FOSFA LVA.

Michal Polák, trenér