Začal nový školní rok s letopočty 2012-2013

Datum: 
Pondělí, 17. Září 2012 - 12:30

Začal nový školní rok s letopočty 2012-2013. Pro každé školní dítko je to začátek něčeho nového, nepoznaného, avšak naprosto průlomový je tento okamžik je pro děti, které usedají do školních lavic vůbec poprvé, pro malé, nadšené, dychtivé a zvědavé prvňáčky. Základní škola ve Velkých Pavlovicích jich letos přivítala hojný počet, celkem 26 nových žáčků, kteří budou spolu navštěvovat jednu třídu, nesoucí hrdé označení 1.A. Paní učitelkou jim bude Mgr. Darina Zborovská.

 

Prvňáčci byli spolu se svými rodiči, mnohdy i prarodiči či mladšími sourozenci, slavnostně přivítáni v nově zrekonstruované zeměpisné pracovně. K dětem promluvil ředitel školy RNDr. Ludvík Hanák, starosta města Velké Pavlovice Ing. Pavel Procházka, zástupkyně ředitele Mgr. Lenka Korpová, ředitelka MŠ Jiřina Zigová a samozřejmě i třídní učitelka Mgr. Darina Zborovská. Dětem popřáli mnoho úspěchů, vytrvalosti, krásných známek a rodičům hodně sil a pevné nervy.

 

Poté se prvňáčci přesunuli do své třídy, kde skutečně poprvé zasedli do školních lavic a stali se tak opravdovými žáky. Na stolečcích našli krásné nové učebnice plné barevných obrázků, písanky a dárečky. Doufejme, že budou na tento krásný den celý život s úsměvem na tváři vzpomínat.

 

Nejen prvňáčkům, ale všem letošním školákům přejeme, ať jim školní rok 2012-2013 vyjde na jedničku s hvězdičkou!

 

Karolína Bártová

Soubory: