ZOO LEŠNÁ (školní výlet 4. A, 5. A, 5. B)

Datum: 
Středa, 12. Červen 2013 - 11:40

V pátek 7. 6. 2013 se společně vydaly čtvrtá a páté třídy na školní výlet do ZOO Lešná a na zámek, který je součástí areálu zahrady. Po příjezdu jsme se šli nejdříve podívat na zámek. Pohádkově vyhlížející  zámek byl postaven na konci 19. století rakouským hraběcím rodem Seilernů. Děti si prohlédly nádherně zařízené interiéry, zajímavé na tu dobu mnoha moderními vymoženostmi, jako elektřina, ústřední topení, jídelní výtah,… V obývacím pokoji bylo v každé skupince dovoleno některému žákovi zahrát na piano. Dále následovala prohlídka zoo a zvířat, na které se děti tolik těšily. Během několika hodin jsme procestovali „celý svět“. Zoo je rozdělena na kontinenty. V Austrálii jsme zavítali mezi klokany, v Asii nám dělali společnost tygři, velbloudi, supi,…v Americe lachtani, opice, plazi, kotulové veverkovití,… v Africe sloni, nosorožci, žirafy,… Děti měly také možnost se občerstvit v některých ze stánků a restaurací, nakoupit suvenýry a dárečky pro své blízké. Výlet se velmi vydařil také hlavně proto, že nás doprovázelo slunečné počasí.

Mgr. Lucie Nováková, PhDr. Jitka Martincová, Mgr. Miroslava Fišerová

     Dne 7. 6. jsme jeli na školní výlet na zámek Lešná a do zoo. Cesta autobusem byla sama o sobě dost dlouhá a ještě do toho byla asi uprostřed zácpa kvůli nehodě. Když jsme potom šli na zámek, prošli jsme skoro celou zoo. Na to, že to byl zámek, byl dost moderní.  Bylo tam ústřední topení, teplá a studená voda, kulečníkový stůl,… Zaujala mě postel (byl to optický klam), která vypadala, že je dlouhá jen 1,5 m, ale ve skutečnosti měřila 2 m. I koupelna vypadala velice hezky, na zemi byla kůže z ledního medvěda, splachovací záchod a metr hluboká vana. Rodina,  které zámek patřil, byla z Rakouska. Ve vstupní hale bylo uloveno a vycpáno hodně lesní zvěře a ptáků. V celém zámku byly dvoje tajné dveře.

     V zoo to bylo taky moc hezké. První zvířata, která jsme viděli, byli vydry a lachtani. Byli naprosto úžasní! A pak jsme vstoupili do světa Etiopie. Viděli jsme tam malé žabičky, které byly modré, žluté a zelené. Vypadaly jako z keramiky. Nejvíc z celé zoo se mi líbila opička kotul veverkovitý. Bylo hodně možností zakoupení suvenýrů. Pak jsme se šli podívat na lvy, tygry, žirafy a nosorožce. Žirafy byly moc hezké. Jak jsem usoudila, byli to samec, samice a mládě. Nakonec jsme vyběhli velký kopec a byli jsme opět téměř na začátku. Cesta zpět byla zase legrační. Celý výlet byl moc hezký!

Klára Pejchlová IV. A