Badmintonová neděle ve Velkých Pavlovicích

Datum: 
Úterý, 16. Únor 2016 - 17:55

Více než osmihodinový badmintonový maratón proběhl v tuto neděli v doslova napěchované tělocvičně ve Velkých Pavlovicích, pod pořadatelskou hlavičkou badmintonistů z SVČ při Základní škole. Necelá šedesátka mladých badmintonistů se sjela na tento „valentýnský“ den změřit své síly na turnaj určený pro hráče kategorií U13 a U11. Hrálo se ve čtyřech kategoriích „Švýcarem“ na pět kol.

Přátelský turnaj probíhal ve velmi příjemné atmosféře, s velkým počtem diváků, a mladí badmintonisté vložily do utkání převelký kus úsilí, za který byli odměněni - vítězové pohárem a medailemi a ostatní alespoň malou cenou útěchy.

Nejlépe si z velkopavlovických vedl čtvrtý Jakub Herzán v kategorii starších chlapců, kdy mu v pátém kole chyběly pouhé dva míčky k získání bodu v zápase s vítězem turnaje Lukášem Kurdiovským z Brna a tak i bronzové medaile.  Podobný osud měla také Anička Drápalová, která ve starších dívkách v prvním setu 14:15 ztratila o jeden míček rozhodující bod s Břeclavskou hráčkou Terezou Musilovou,  a přestože v druhém setu již zvítězila, skončila nakonec čtvrtá v celkovém pořadí. Eliška Konečná získala pěkné páté místo a Martin Huslík byl šestý.

V mladších chlapcích se nejlépe umístil Samuel Horák na sedmém místě, pro kterého, stejně jako i pro ostatní kluky z Pavlovic (Viktora Fůkala, Jakuba Cedivodu a Michala Huslíka), byl turnaj velmi dobrou zkušeností, jelikož hrají badminton zatím jen krátce. V mladších dívkách jsme zastoupení na turnaji neměli.

Všem zúčastněním mladým sportovcům za jejich výkony palec nahoru a rodičům, kteří nám pomohli s organizací a hladkým průběhem turnaje velký díkJ

Mladé badmintonisty z Pavlovic čeká již tuto sobotu bodovaný turnaj GPC U13 v Brně, kde se utkají v boji o body do žebříčku ČBaS.    

 

Nejlepší hráči turnaje:

Starší chlapci:

 1. Kurdiovský Lukáš (BS Brno)
 2. Martiník Jakub (Lokomotiva Břeclav)
 3. Rauš Filip (Sokol Židlochovice)
 4. Herzán Jakub (SVČ Velké Pavlovice)
 5. Vrbka Tomáš (Sokol Židlochovice)
 6. Huslík Martin (SVČ Velké Pavlovice)

Starší dívky:

 1. Struhárová Eva (Lokomotiva Břeclav)
 2. Vozdecká Klára (TJ Agrotec Hustopeče)
 3. Musilová Tereza (Lokomotiva Břeclav)
 4. Drápalová Anna (SVČ Velké Pavlovice)
 5. Konečná Eliška (SVČ Velké Pavlovice)
 6. Kneblová Zuzana (TJ Agrotec Hustopeče)

Mladší chlapci:

 1. Mračna Adam (Lokomotiva Břeclav)
 2. Havlíček Michael (BS Brno)
 3. Fuchs Marek (BS Brno)
 4. Horák Maxmilián (SK Podolí)
 5. Chovanec Matěj (Badminton FSpS MU)
 6. Slavíček Jan (Badminton FSpS MU)

Mladší dívky:

 1. Krulová Lucie (Brno)
 2. Prokopová Karolína (Lok. Břeclav)
 3. Trotzmullerová Gabriela (Badm. FSpS MU)
 4. Vodáková Barbora (BS Brno)
 5. Kynclová Silvie (SK Podolí)
 6. Ratajská Nina (Lokomotiva Břeclav)