Byli jsme ,,při tom“

Datum: 
Středa, 29. Květen 2013 - 12:30

Školní rok pomalu končí a s ním i činnost kroužků. Také členové střeleckého kroužku prožívají poslední hodiny své zájmové činnosti tohoto školního roku. Odměnou za poctivé tréninky a vzorné chování byla návštěva na policejní střelnici v Břeclavi-Poštorné.

Vzhledem k dosavadní dobré spolupráci vedoucího střeleckého kroužku s vedoucím bojové a tělesné přípravy Okr. ředitelství POLICIE ČR v Břeclavi nám bylo umožněno shlédnout výcvik zásahové jednotky PČR . Na policejní střelnici v Poštorné jsme byli svědky „zneškodnění nebezpečného ozbrojeného pachatele za použití služební zbraně a s využitím služebního vozidla jako krytu“. To vše za jekotu houkačky policejního služebního vozidla. Příslušníci zásahové jednotky nám předvedli jak pohotový zásah, tak i následně nabídli k prohlédnutí vybavení zásahové jednotky. Členové střeleckého kroužku při ZŠ měli možnost si vyzkoušet jak jim „padnou“ neprůstřelné vesty, ochranné přilby a jiné vybavení. Největší zájem  byl asi o zbraně, ale ty byly jen ke koukání a za bedlivého dohledu těch nejpovolanějších.  O naší účasti na této akci svědčí společné foto se členem „zásahovky“. Domů si všichni odnesli nevšední zážitek a někteří i starší vystřelené/nepoužitelné/nábojnice ze služebních zbraní, které na střelnici našli.

     Chtěli bychom poděkovat paní J.Střítecké, která nás svým velkým autem na toto zajímavé odpoledne odvezla, a také členům zásahové jednotky, kteří si pro nás udělali čas a alespoň část ze svého výcviku nám ukázali.                                            

                                                                     Členové střeleckého kroužku