Kdo nezabloudí v Bludišti ... aneb souboj Jihu proti Severu

Datum: 
Středa, 12. Březen 2014 - 10:55

Deváťáci soutěžili v Bludišti s nadsázkou jako Jih proti Severu.

Ve dnech 10. a 11. 3. soutěžilo družstvo naší školy v pořadu Bludiště České televize v Ostravě a celé jejich účinkování se neslo v duchu zmíněné nadsázky Jih proti Severu.

Tento soutěžní pořad je důvěrně znám již dlouhá léta a žáci naší školy si připsali již čtvrtou účast (mj. i výborný moderátor Roman Pastorek si velmi dobře pamatuje naši hlavní organizátorku – manažerku Lenku Bukovskou).

Právě ta neponechala v přípravě nic náhodě a připravovala s obrovským přesvědčením naše družstvo na vítězství.

Naše družstvo vedla kapitánka Veronika Kotlánová, kterou doplňovali Olda Vymazal, Jirka Buchta a Radim Průdek a s předstihem můžu prozradit, že díky jejich vystupování a soutěžení zanechali nejen v nás, ale i u štábu a pracovníků televize výborný pozitivní dojem.

K samotné soutěži:

Prvním protivníkem bylo družstvo ze Starého Jičína (severní Morava), které zvítězilo v předcházejících dvou dílech a s obrovským sebevědomím se ucházelo o zlatého Bludišťáka. Na soupeřícím družstvu byla evidentní především psychická převaha a znalost prostředí, zatímco naši se nesměle rozkoukávali. Při plnění jednotlivých úkolů se k naší radosti začalo ukazovat určité podcenění našeho družstva ze strany soupeřů a úžasné výkony každého z jednotlivců vyústili v naše vedení 30 -20 před závěrečnou tajenkou, která je hodnocena 15-ti Bludišťáky a tím pádem měla rozhodnout o vítězi. Rázem byla psychická převaha na straně našeho týmu, protože měl více nápověd a mohl taktizovat. Celkový počet nápověd nakonec i přes malou nervozitu rozhodl. Když z úst naší výborné kapitánky slyšel moderátor správnou odpověď,  i v jeho očích byla určitá radost, že nováčkovské družstvo s přesvědčivým skóre porazilo sebevědomé favority. Propukla nepopsatelná euforie nejen v týmu, ale i v hledišti. Na tým čekal ale ještě balancovník a jeho přesvědčivé zvládnutí byla už jen pověstná třešnička na dortu za výkon, kterým kapitánka táhla svůj tým k velké pochvale nejen od moderátora ale i protivníků. Odměnou byl stříbrný Bludišťák!

Následující den byl našemu družstvu soupeř z Bystřice u Třince (severní Morava), který na nás působil přesně stejným nervózním a rozpačitým dojmem, jaký jsme zažívali včera my na vlastní kůži. Role se přesně obrátily. Na našem týmu bylo patrné velké sebevědomí a uvolněnost, které umocňoval i sám moderátor a neskrýval sympatie k favorizovanému, tentokrát našemu týmu. Soutěžení pro nás nezačalo vůbec dobře a poznamenala jej první otázka z vědomostního kvízu: "Víte, co je to v divadelním dramatu katastrofa?" My už to víme… I přes malé prvotní zaváhání se náš tým dostal zpět do pohody a procházel všemi disciplínami (tentokrát i tou učitelskou) úspěšně a před závěrečnou tajenkou měl výborné skóre a náskok pěti Bludišťáků 33 -28. Rozhodnout tedy musela opět tajenka a zde jsme přišli o výhodu počtu nápověd, protože velmi dobré soutěžení soupeřícího týmu vyneslo dostatečný počet bodů k tomu, aby si jednu chybějící nápovědu mohl dokoupit. Začalo to pravé a již zmíněné drama. Konečně se týmu podařilo zúročit psychickou výhodu a taktické pokyny, ale bohužel to o malý kousek nevyšlo, protože štěstíčko v podobě správně zodpovězené otázky se tentokráte přiklonilo k soupeřům. Účinkování našeho týmu sice neskončilo katastrofou, nýbrž malým zklamáním, které ale brzy vystřídal velmi dobrý pocit z celého účinkování a vynikající reprezentace naší školy.

Při závěrečném sloganu: „Kdo nezabloudí  v Bludišti, ten se i ve Velkých Pavlovicích neztratí“ došlo i na slzičky a dojetí a pro vás, kdo zde stále hledáte správnou odpověď na otázku, "Co je to katastrofa v divadelním dramatu?" odpovídám: "Závěr představení!"

Tímto také skončilo pověstné soupeření Jihu proti Severu …

Pořad se bude vysílat 17. 5.  a 24. 5. 2014, tak si s námi můžete užít fantastickou atmosféru a krásné výkony našeho družstva.

Hicl Jaroslav