LOUSKÁČEK

Datum: 
Pátek, 31. Říjen 2014 - 7:50

V pátek 17.10. jsme jeli autobusem do JANÁČKOVA NÁRODNÍHO DIVADLA v Brně na balet LOUSKÁČEK. Jely obě třídy pátých ročníků. Když jsme vystoupili z autobusu, pršelo. Rychle jsme se přesunuli do budovy divadla. Uvnitř byla spousta škol. Před představením jsme se nasvačili. Jakmile ohlásil zvon začátek představení, našli jsme si svá místa podle vstupenek, které nám rozdala paní učitelka. Seděli jsme v přízemí, odkud byl krásný výhled na jeviště, kde nebyla jen tak obyčejná červená opona, ale krásně zdobená zimní krajinou.

V orchestřišti se na úvod rozezvučely hudební nástroje pianem (slabě), takže se všichni v hledišti museli ztišit, aby vůbec slyšeli. Scéna začínala sněžením a kluci po sobě házeli sněhové koule (tiše jsme jim záviděli). Mezitím na scénu přicházeli lidé, kteří přinášeli dárky k vánočnímu stromu. Strom byl zahalený červenou oponou a hlídala jej služka před zvědavými dětmi. V pravý okamžik byl stromeček odhalen a děti se s radostí vrhly na dárky. Malá Klárka dostala od svého strýce hračku Louskáčka, ze kterého byla velice nadšená. Její bratr jí moc záviděl a chtěl hračku taky. Prali se o ni a ve zlosti jí utrhl hlavu. Strýc, který byl kouzelník, svým kouzlem Louskáčka opravil.  Večer všichni své dárky schovali zpátky pod stromeček. Malá Klárka přišla a usnula pod stromečkem s Louskáčkem. Zdál se jí sen, ve kterém Louskáček byl princem, a zvířata tancovala…

Celé představení ukončil obrovský potlesk nás všech v hledišti a herci se přišli uklonit a za svůj výkon dostali květiny. Potom jsme se sešli v šatně, vzali si své věci. Nasedli jsme do autobusu směrem domů do Pavlovic.

Představení se nám líbilo, těšíme se na další divadelní představení.

Matěj Prokeš, V. A